Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Slávnostná premiéra filmu „V lete ti poviem, ako sa mám“ zožala úspech

Zdieľať

Na sviatok zaľúbených, v pondelok 14. februára delegácia tvorcov, hereckých hviezd a množstvo známych tvári uviedlo slávnostnú premiéru novej komédie V lete ti poviem, ako sa mám. Filmová novinka s hviezdnym obsadením prenáša na plátna príbeh rovnomenného knižného bestselleru spisovateľky Evity Twardzik. Po dlhom pandemickom období o návštevu kina prejavili záujem fanúšikovia na celom Slovensku – len počas jediného dňa snímku videlo v rámci série valentínskych predpremiér neuveriteľných 8067 divákov

Vo filme sa nájde každý

Autorka knižnej predlohy a scenára, ale aj kreatívna producentka filmu Evita Twardzik podľa vlastných slov vložila do príbehu množstvo svojich reálnych skúseností, no inšpirovala sa tiež najbližšími priateľmi. Zrejme aj preto je jej film mimoriadne blízky. „Mám tam rada každé slovo, každú scénu. Vo filme sa nájde každý, situácie sú reálne momenty všedných dní a láska už nie je o tom, kto kedy zavolá a napíše esemesku. Má iné základy. Naše postavy stoja nohami na zemi, vedia, čo je život, ale stále chcú od neho najviac, ako sa dá,“ hovorí obľúbená autorka. „Verím tomu, že energia z plátna sa prenesie na vás a potom na všetkých vašich známych, ktorých pošlete do kina,“ zaželala publiku pred premietaním na slávnostnej premiére. 

evita urbaníková

Nakrúcanie filmu v náročných podmienkach

Samotný film vznikal v náročných podmienkach, a tak sa jeho producentka Oľga Núñezová potešila, že dielo je konečne na svete. „Som veľmi rada, že sa nám podarilo nakrútiť film v extrémne náročných podmienkach, plných obmedzení a neistoty. Nezľakli sme sa a urobili maximum, aby sme toto, na naše pomery naozaj výpravné dielo, so skvelými hviezdami doviedli až k tomuto momentu, k jeho nasadeniu do kín. Teším sa, že práve tento film bol pre mnohých, s ktorými som sa aj na premiére rozprávala, vôbec prvým, ktorý si prišli do kina vychutnať po dvoch rokoch. Verím, že naša komédia bude aj pre ďalších  divákov impulzom opätovne zažiť atmosféru z kina so všetkým, čo k tomu patrí,“ pozýva divákov do kín producentka. 

Uvedenie filmu V lete ti poviem, ako sa mám

Okrem Evity a Oľgy Núñezovej sa uvedenia filmu zúčastnila aj režisérka Marta Ferencová, kameraman Mário Ondriš, kostýmová výtvarníčka Danica Raytchev, maskérka Soňa Kubeníková a autor hudby k filmu Miro Tásler. Medzinárodnú slovensko-česko-rumunskú hereckú zostavu zastupovali slovenské talenty – Dominika Morávková, Zuzana Porubjaková, Marián Miezga, Ján Koleník a Dominika Peniašková.

v lete ti poviem, ako sa mám

Snímka V lete ti poviem, ako sa mám rozpráva príbeh partie dlhoročných kamarátov, ich spletitých vzťahov a tajomstiev. Tvorcovia, ktorých talent stojí za úspechom snímok Všetko alebo nič a Príliš osobná známosť, priniesli svetu nový film, v ktorom sa nájdeme všetci. V programe vášho kina ho môžete nájsť práve teraz.

Producenti filmu: NUNEZ NFE, Trinity Pictures v spolupráci s distribučnou spoločnosťou Continental film

Viac informácii a ukážok z filmu nájdete na jeho profiloch: 

Facebookhttps://www.facebook.com/vletetipoviem   

Instagramhttps://www.instagram.com/vletetipoviem/ 

Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UCmGNHXIfD5T_RjhZu9m3nvg