Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Slovenskú hudbu ocenili za hranicami

Zdieľať

Karin Ann sa teší z prvých úspechov v zahraničí. Jej nový singel 3AM zaujal MTV i poľskú hviezdu Sanah,
ktorá si ju vybrala ako predskokanku svojho vypredaného turné!

Slovenská speváčka Karin Ann aktuálne promuje svoj nový singel 3AM. Ubehlo len pár dní od jeho vydania a Karin opäť púta pozornosť, tentokrát za hranicami Slovenska. V týchto dňoch s novým singlom zaujala vo viacerých krajinách Európy. Okrem toho má ďalšiu veľkú novinku – vystúpi ako predskokanka na turné úspešnej poľskej speváčky Sanah!

V úvode septembra Karin Ann predstavila nový singel 3AM. Vzápätí skladba dostala vizuál v podobe videoklipu z dielne českého filmára Ondřeja Urbanca. 3AM zaujal medzi doterajšími releasmi Karin Ann špeciálne miesto – stal sa totiž jej prvým singlom v angličtine a zároveň prvou lastovičkou jej pripravovaného debutového EP, ktoré vyjde začiatkom budúceho roka.

 

Prostredníctvom singla 3AM sa Karin podarilo rozvíriť hudobné vody aj za hranicami našej krajiny. Slovenskú speváčku po vydaní novej piesne zaregistrovali v susednej Českej republike. Skladbu nasadilo do rotácií niekoľko českých rádií na čele s Evropou2 a videoklip rotuje tiež česká hudobná TV Óčko. Po Českej republike sa ku Karin dostal pozitívny feedback na jej nový singel z médií v Maďarsku a do tretice videoklip 3AM zaujal dokonca nemeckú MTV, ktorá klip zaradila do svojho vysielania.

Za výsledným zvukom skladby 3AM stojí skúsený britský producent Matt Schwartz, ktorý je podpísaný i pod poslednými dvoma albumami Yungbluda. Pod produkciou singla 3AM je podpísaný taktiež Tomi Popovič, ktorý produkoval i doterajšie 3 single speváčky Karin Ann (Ruky preč, Zrkadlo a Zavolaj mi zajtra).

Len pár dní po vydaní singla a klipu oznámila Karin ďalšiu skvelú správu – ako predskokanku svojho turné si ju vybrala úspešná poľská speváčka Sanah. Sanah, vlastným menom Zuzanna Irena Jurczak, vyštudovala hru na husle na Univerzite Fryderyka Chopina vo Varšave a po štúdiu podpísala kontrakt s Magic Records, poľským vydavateľstvom patriacim pod giganta Universal Music. Sólovú kariéru odštartovala v roku 2019 a v roku 2020 už získala tri nominácie na ocenenie Fryderyk Awards, prezývané tiež „poľské Grammy“. Okrem toho dostala tento rok tiež nomináciu na prestížne hudobné ocenenie MTV Europe Music Awards. #NOSORY TOUR speváčky Sanah je už teraz kompletne vypredané, takže Karin Ann sa predstaví v novembri a decembri tohto roka pred plnými koncertnými sálami v ôsmich poľských mestách. „Neviem sa dočkať, bude to moje úplne prvé turné a je pre mňa veľká časť, že si ma vybrala práve speváčka, ktorú úprimne uznávam a rešpektujem. Už sa na vás všetkých veľmi teším!“

Debutové EP Karin Ann vyjde v Českej republike vo februári 2021 vo vydavateľstve BrainZone.

Štítky