Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Spotrebiče, ktoré v modernej domácnosti nesmú chýbať 

Zdieľať

Moderné domáce spotrebiče nám dokážu domáce práce podstatne uľahčiť. Základným vybavením sú Miele práčka, kávovar, chladnička či Miele vysávač. Čo by vám doma určite chýbať nemalo aby sa domácnosť udržiavala jednoduchšie?  

Práčky a sušičky ušetria námahu 

Doba, keď ste vypratú bielizeň museli vešať a sušiť sú už dávno preč. Moderná Miele práčka vaše veci spoľahlivo vyperie, následne ich stačí prehodiť do sušičky a vybrať suché, teplučké a voňavé. Medzi tým samozrejme môžete prať ďalšiu várku, takže sa nemusíte trápiť tým, kam všetku bielizeň zavesíte. Problém je to najmä v bytoch, na balkóne či na terase domu v nepriaznivom počasí bielizeň neusušíte. Ak máte málo miesta, riešením je práčka so sušičkou. V tomto prípade však treba rátať s tým, že pranie a sušenie trvá aj niekoľko hodín, takže ďalšiu várku môžete do práčky vložiť až po dosušení bielizne.  

Šikovný vysávač 

Vysávanie nepatrí medzi obľúbené činnosti, ale pre udržanie čistoty je nevyhnutné. Správny Miele vysávač vám však môže prácu uľahčiť, ale vás od nej aj celkom oslobodiť. Okrem klasického vysávača si môžete zaobstarať aj tyčový vysávač. Čoraz častejšie sa však v domácnostiach objavuje robotický vysávač, ktorý jednoducho povysáva za vás.  

Moderná domácnosť je aj ekologická 

Pri výbere spotrebičov treba myslieť aj na ekológiu. Pri veľkých spotrebičoch si všímajte energetickú náročnosť, vysávače môžu mať motory šetriace elektrickú energiu. Samozrejmosťou by malo byť aj kvalitné LED osvetlenie v domácnosti. Okrem samotnej prevádzky treba brať do úvahy aj to, že vyradený alebo nefunkčný spotrebič je odpad, ktorý treba zlikvidovať. Tomu sa samozrejme nedá vyhnúť, ale kúpou kvalitných spotrebičov, ktoré vydržia spoľahlivo slúžiť dlhé roky životnému prostrediu tiež uľavíte. Investícia do kvalitnej značky vám v konečnom dôsledku ušetrí aj financie.    

 

Zdroj obrázka: Maxx-Studio/shutterstock.com