Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Stále sa rozhodujete? Tu je 6 dôvodov, prečo navštíviť Omán 

Zdieľať

Nielen milovníci cestovania hľadajú vo svete príležitosť na útek od reality. Omán je v tomto smere jednou z najdostupnejších destinácií pre každého. S prosperujúcou kultúrou, bohatou históriou a krásnou prírodnou scenériou si v Ománe nájde niečo každý typ cestovateľa. Môžete si oddýchnuť na plážach s bielym pieskom alebo preskúmať rozľahlú púšť. 

Či už ste dobrodruh, ktorý hľadá nové zážitky, alebo niekto, kto chce mať len relaxačnú dovolenku mimo domova, Omán má presne to, čo hľadáte! 

Omán je turizmom relatívne nedotknutý exotický raj 

Omán je skrytý klenot pre cestovateľov, ktorí chcú preskúmať Blízky východ, no nie sú si istí, kam ísť. Toto miesto krásne vyzerá a je ideálne na oddych, a pritom je relatívne nedotknuté turizmom, takže môžete preskúmať jeho kultúru spôsobom, ktorý pôsobí autenticky a nie ako iná turistická atrakcia. 

Je to najviac nedotknuté miesto zo všetkých krajín Arabského zálivu, kde sa môžete spojiť s prírodou spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje. Nezabudnite si však na vaše túry a spoznávanie okolia vybrať kvalitné dámske tenisky 

Užijete si chutné pokrmy 

Plánujete si v tomto období príjemnú dovolenku v Ománe? Okrem krásnej prírody oceníte aj miestne jedlo. Ománska kuchyňa je jedinečnou zmesou chutí a štýlov. Kuchyňa Ománu je skvelý spôsob, ako zažiť autentickú chuť kultúry Blízkeho východu, ktorú charakterizuje sila a vôňa rozličného korenia, ktoré v kombinácii s kvalitnými surovinami a exotickým ovocím či zeleninou chutia ešte lepšie.  

Omán má jednu z najkrajších púští na svete 

Omán je tiež krajina, ktorá má jednu z najkrajších púští na svete. Púšť sa rozprestiera na mnohých  kilometroch a pokrýva takmer polovicu celkovej rozlohy Ománu. Aj na jej spoznávanie a celého Ománu si nezabudnite do kufra pribaliť pohodlné poltopánky, ktoré určite pri chôdzi oceníte.  

Duny vyššie ako 300 metrov a nádherné zachované pevnosti staré tisíce rokov si potom môžete vychutnávať plnými dúškami.  

V Ománe máte k dispozícii množstvo outdoorových aktivít 

Na dovolenke v Ománe čaká na vás množstvo ománskych outdoorových aktivít, ktoré vám umožnia zažiť túto nádhernú krajinu zblízka a osobne – od potápania cez podmorský svet s farebnými rybami až po jazdu na koni cez obrovské rozlohy púštneho piesku. Ak ste preto vždy chceli vidieť na dovolenke viac než len typické turistické atrakcie, teraz máte príležitosť, ktorú sa oplatí s Ománom využiť. 

Omán je výbornou destináciou pre milovníkov pláží 

Priamo pri vode sa nachádza množstvo letovísk a hotelov, ktoré návštevníkom umožňujú naplno využiť úžasné pobrežie Ománu. Pláže sú čisté a dobre udržiavané, s množstvom zariadení v okolí.  

To tiež znamená, že podmienky na kúpanie sú zvyčajne veľmi bezpečné! Voda je tu teplá po celý rok vďaka svojej polohe blízko rovníka, čo umožňuje skvelý únik od reality v mori. 

Ak si teda chcete užiť na dovolenke nevšedný relax, napriek tomu, že u nás aktuálne prevláda zima, Omán je pre vás skvelou destináciou.  

Zdroj obrázka: elesi/Shutterstock.com