Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Štýlová šiltovka na hlavu nielen počas leta 

Zdieľať

Každá žena chce byť štýlová, vyzerať čo najlepšie a často potvrdzuje pravidlo, že pre krásu sa trpí. Sú však spôsoby, ktoré sú jednoduché a váš outfit povýšia bez toho, aby ste sa natrápili. 

Módne doplnky dokážu váš look vytiahnuť na vyšší level a šiltovky sú toho jasným dôkazom. Ak ste ešte nenašli model, ktorý by vám sadol, možno je na čase vybrať a nájsť ten správny, pretože na trhu sú rôzne prevedenia a verte, že aspoň jeden bude ten správny pre vás. 

Kúsok histórie 

Možno vás prekvapí fakt, že šiltovky majú pôvod v športovej uniforme, a to konkrétne v bejzbale. V tomto športe sa stala šiltovka oficiálnou súčasťou tímových dresov v 19. storočí. Predchodcom šiltoviek, ako ich dnes poznáme, boli čiapky, v ktorých sa na ihrisku predstavil americký tím Brooklyn Excelsiors už v roku 1860. 

Šiltovky a ich praktické využitie 

Šiltovky sú moderným a štýlovým doplnkom k rôznym outfitom, no ich využitie zďaleka nekončí len pri vizuále. Nie nadarmo sú pravidelne využívané pri rôznych športoch, kde sa hráči chránia pred priamym slnkom a jeho nepríjemným svietením do očí. Presne to je dôvod, pre ktorý si možno aj vy nasadíte šiltovku na hlavu počas slnečných dní. Nebudete tak žmúriť a vyhnete sa zbytočnej tvorbe vrások na čele a okolo očí. 

Šiltovka vašu pleť navyše chráni pred dopadom slnečných lúčov na ňu a vy znížite možnosť výskytu neestetických pigmentových škvŕn, ktoré slnko na tvári, ale aj celkovo na pokožke tela môže spôsobiť. Avšak, ani pri nosení šiltovky nezabúdajte na používanie pleťového krému s vysokým UV faktorom, a to aj keď je vonku pod mrakom.

Okrem spomenutého využitia šiltovky chránia samotnú hlavu pred prehriatím, keďže zabraňujú priamemu kontaktu slnka. Takto znižujete riziko úpalu či úžehu. Jedným doplnkom teda pokryjete celú škálu výhod, takže musíte objektívne uznať, že šiltovka by mala mať čestné miesto na vašej poličke s módnymi doplnkami.  

Model pre každého 

Pri šiltovkách si vyberie každá žena, a to bez ohľadu na to, či preferuje športový štýl obliekania alebo eleganciu. Niektoré modely majú možnosť vzadu plastovým veľkostným nadstavcom upravovať veľkosť, pri iných je možnosť stiahnuť veľkosť šnúrkou, a iné majú len jednu univerzálnu. 

Široká ponuka dámskych i pánskych šiltoviek je na ftshp a pokojne si môžete zadovážiť modely do páru a budete so svojím partnerom ladiť. Zvolíte šiltovku s rovným či oblým šiltom, alebo zostanete radšej pri jednoduchom klobúku s miernym šiltom? Všetko spomínané vo Footshope nájdete za výhodné ceny, ktoré si môžete urobiť ešte lákavejšími, keď sa zaregistrujete do Footshop Clubu. Ako člen získate zľavy a výhodné akcie. Naplňte si košík obľúbenými šiltovkami a pri objednávke nad 100 eur neplatíte poštovné! 

Zdroj obrázka: 

Kravets Misha / Shutterstock.com