Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Tipy a nápady ako originálne zabaliť vianočné darčeky

Zdieľať

Balenie vianočných darčekov je aktivita, ktorú môžeme využiť na spomalenie po hektickom dni. Využite ten čas, keď vám rukami prejde každý jeden darček pre blízkeho, zapnite si vianočnú hudbu, uvarte teplý čaj, kávu alebo punč a pusťte sa do toho! Ak neviete, ako originálne vianočné darčeky zabaliť, poradíme vám.

#1 Postačí špagát a malá drobnosť

Ak máte k dispozícii obyčajný baliaci papier, môžete ho ozvláštniť aj takto.

balenie vianočných darčekov

Darček zabaľte do baliaceho papiera a obviažte niekoľkokrát špagátom. Medzi jednotlivé vrstvy špagátu môžete umiestniť vetvičku ihličnanu alebo eukalyptu. Takisto vetvička červenej jarabiny dodá vianočný nádych. Alebo použiť môžete aj sušený kvet či obľúbenú dekoráciu na Vianoce – sušené plátky pomarančov. Zaujímavým nápadom je aj použitie korenín, akými sú celá škorica alebo badián, ktorý má tvar hviezdičky. Ak sa u vás nájdu formičky navyše, prevlečte ich cez špagát a máte originálne balenie darčeka. Pokiaľ sa chcete „vyhrať“, v kreatívnych potrebách sa dajú kúpiť korálky s jednotlivými písmenami. Môžete ich navliecť na špagát alebo stuhu podľa mena obdarúvaného.

#2 Zoberte do rúk pero či farbičku

Ak neviete viazať mašle, nevadí, tak ju jednoducho nakreslite. Pri darčekoch atypických tvarov je ideálne vložiť ich do vrecka. Obyčajné papierové vrecko môžete pokresliť bielou fixkou. Je na vás, či zvolíte rôzne ornamenty alebo si vrecko vymaľujete ako perníkový domček. Vrch už len stačí zastrihnúť do tvaru strechy, predierkovať, prevliecť šnúrku a hotovo. Svoju kresbu môžete doplniť ešte nalepením stromčekov a balenie vianočného darčeka bude vyzerať ako hotový obraz.

Prečítajte si aj Maličkosti, ktoré potešia vašich blízkych na Vianoce

#3 Kreativite sa medze nekladú

Pri balení darčekov sa kreativite medze nekladú. Je len na vás, do čoho všetkého sa pustite. Pokiaľ budete vyrábať vianočné papierové ozdoby, ich využitie okrem vianočného stromčeka môže byť aj na balení vianočného darčeka. Stačí ich len prilepiť na baliaci papier. Kreatívnym nápadom je aj využitie malých jednotlivých čokolád na tvorbu stromčeka či sviečok. Takýto obal na darček bude doslova na zjedenie :).

#4 Kúzlo s washi alebo klasickou lepiacou páskou

Medzi kreatívnymi potrebami nájdete širokú škálu tzv. washi pások. Majú rôzne farby a motívy a ich prilepením na akýkoľvek povrch, skrášlia daný predmet. Z washi pásky môžete vytvoriť prilepením o špagát akoby malé vlajky. Keď ich na špagát prilepíte niekoľko, vznikne vám krásna mini girlanda, ktorou baliaci papier už len obviažete. Ak washi pásku nemáte, nevadí. Použite klasickú lepiacu pásku. Odstrihnite si z nej požadovaný pásik a prilepte na papier opačnou stranou (lepivá časť bude na vrchu). Túto stranu posypte trblietkami, ktoré skrášlia akékoľvek balenie. Prípadne môžete použiť aj obojstrannú lepiacu pásku, tá je trochu hrubšia, čím vytvorí akoby 3D efekt.

Ktorý spôsob sa vám páči najviac? A ako balíte darčeky vy? Nechajte nám komentár.

Foto: pinterest.com

Štítky