Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Tipy, ako si aj v malom priestore užívať veľké pohodlie 

Zdieľať

Luxusný a štýlový vzhľad interiéru nezávisí len od plochy miestnosti. Aj menšia obývacia izba predsa môže byť pohodlná, elegantná a čistá, ak v nej každá položka zohráva svoju vlastnú úlohu. Minimalizmus vôbec neznamená nudné a nepraktické veci. Naopak, aj priestor obmedzený na svoju veľkosť vám umožňuje fantazírovať a vytvárať veľmi komplexné interiéry. 

Poďte sa spolu s nami a niektorými tipmi o tom presvedčiť.  

Nebojte sa veľkých vecí 

Malé plochy vás nezaväzujú používať iba malý nábytok. Aj do malej obývačky si predsa môžete kúpiť pohodlnú rohovú sedačku. K dispozícii sú predsa transformačné modely, pomocou ktorých si veľmi jednoducho vytvoríte miesto na spanie.  

Jednoduchosť takýchto výrobkov a ich ľahký vzhľad im navyše umožňujú zapadnúť do akéhokoľvek interiéru. Oveľa dôležitejšie v malom priestore je, zvoliť si správnu farbu a typ odolnej vinylovej podlahy. 

Pristupujte ku skladovaniu vecí efektívne 

Malé plochy často obmedzujú majiteľov nielen v pohybe, ale aj v úložných priestoroch. Preto by ste mali čo najlepšie využiť dostupný priestor miestnosti. Pohovky, police a skrinky dokážu pred očami inteligentne skryť obrovské množstvo vecí a vstavané úložné systémy priestor vizuálne nezaťažujú. Rovnaký efekt správnej organizácie dosiahnete aj so špeciálnymi nábytkovými vešiakmi 

úložný systémSkúste použiť transparentné a svetlé materiály 

Priehľadné stoly a regály so sklenenými policami vytvárajú iluzórny pocit objemu aj v malých miestnostiach. Rovnako dobre fungujú aj svetlé farby nábytkových zostáv alebo stien, pretože dokonale odrážajú dôležité svetlo.  

Nebojte sa otvorených políc 

Otvorené police a moderné regály sú skvelé nielen pre malé obývačky. Uzavreté skrinky a vitríny chránia uložené veci pred prachom a vlhkosťou, no malý priestor opticky ešte viac zmenšujú.  

Naopak, otvorené police regálov priestor presvetlia, prevzdušnia a odľahčia. Pozor však na to, aby ste ich nezaplnili nezmyselnými drobnosťami, pretože potom bude efekt opačný.  

Verný asistent do malých priestorov je zrkadlo 

Zrkadlá, aj keď nie sú nábytkom, sú najspoľahlivejším spôsobom, ako vizuálne zväčšiť miestnosť. Jeho umiestnenie oproti oknu vám tiež umožňuje zvýšiť osvetlenie interiéru. Vyskúšajte to s nimi a ďalšími spomenutými tipmi a uvidíte, že bývanie bude omnoho pohodlnejšie. 

Foto: pexels.com