Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Obývačka v retro štýle? Prečo nie? Každému podľa jeho gusta

Zdieľať

Určite sme sa stretli s rôznymi štýlmi domácností okrem tej svojej, a reagovali sme rôzne. Niektoré sa nám páčili, iné veľmi nie, čo sa týka štýlu. A možno sme si niekedy aj v duchu povedali, že presne takto by sme chceli mať zariadený svoj dom či byt, alebo naopak, toto teda nie! Ako sme my rôzni, aj naše štýly sú rôzne. Niekto uprednostňuje modernizmus, iný dáva prednosť klasike a zasa ďalší sa rád vracia akoby do minulosti – k retro štýlu. Ako sa zvykne hovoriť, proti gustu žiaden dišputát. Platí to aj v tomto prípade. Ak si aj vy zariaďujete svoju obývačku, riaďte sa svojimi predstavami a štýlom. Dôležité je, aby ste sa v prvom rade vy sami cítili v nej príjemne a pohodlne. Ako na to? 

Klasika v retro štýle

Patríte aj vy medzi milovníkov starých filmov? Alebo si občas radi pozriete starú dobrú čiernobielu klasiku, či film pre pamätníkov? Možno tí, skôr narodení, určite. A ako najlepšie si vychutnať tieto chvíle oddychu po ťažkom dni v práci alebo pokojný víkend so svojou rodinou pri rodinnom krbe než pozeraním zaujímavého filmu v televízii, ktorú si umiestnime na štýlový TV stolík?

A ak máme radi retro štýl a aj vaša obývačka je zariadená v tomto duchu, tak určite sa skvelo hodí pod váš televízor práve retro TV stolík, ktorý danému večeru dodá tú pravú atmosféru. Retro TV stolíky sú veľmi štýlové, elegantné, zaujímavé svojím prevedením, konštrukciou, farbami či tvarom a dokonale vedia zapasovať do danej miestnosti, ak vyberiete ten správny.Zdroj obrázka: LEKSTOCK 3D / Shutterstock.com

Nezabudnite na tie správne doplnky

Všetci sa radi kocháme pohľadom na pekné veci, však? A o to viac, keď ich máme vo svojej domácnosti. Veď to je jeden z dôvodov, prečo si skrášľujeme svoje príbytky rôznymi doplnkami takpovediac od výmyslu sveta. Áno, niektoré z nich sú hlavne praktické, ale sú aj také, ktoré majú čisto ozdobnú funkciu. Napríklad také plagáty na stenu. Ak ich dokážeme správne vybrať a umiestniť, tak vyniknú v danej miestnosti, napríklad už v spomínanej obývačke a potešia nejedno oko nielen domácich, ale aj hostí. Napríklad vášnivý cestovateľ si môže zavesiť na stenu plagáty svojich obľúbených miest alebo umelec nejaké umelecké diela, jednoducho niečo, čím si spríjemní chvíle relaxu a vytvorí skutočnú oázu pokoja.

To však neznamená, že plagáty sú určené len pre cestovateľov či umelcov, všetci si nimi môžeme vyzdobiť svoj príbytok, ak sa nám to páči. Dokonca môžeme dať plagáty aj našim deťom do detskej izby, napríklad s ich obľúbenými animovanými postavičkami alebo filmovými hrdinami. Fantázii sa medze nekladú.

Sedenie, ležanie či spanie? Podstatné je, aby bolo príjemné všetko

Čo rozhodne nesmie chýbať vo vašej obývačke? Predsa pohovka a najlepšie rozkladacia. Nie je nič lepšie a príjemnejšie, ako prísť domov unavení z celého dňa, keď si niekedy ani necítime nohy a natiahnuť sa na pohodlnej sedačke, zapnúť televízor a pustiť si svoj obľúbený film či seriál. To sú určite chvíle na nezaplatenie, po ktorých túžime všetci.

Zdroj obrázka: Followtheflow / Shutterstock.com

Našťastie pre nás, dnešný trh sa len tak hmýri všakovakými modernými rozkladacími pohovkami rôzneho štýlu, tvaru, veľkostí, materiálu či farebného prevedenia. Niekedy môžeme stáť pred ťažším rozhodnutím- ktorú z nich si vybrať, nakoľko ide o investíciu na dlhší čas.

Samozrejme, aj tu platí, že treba vyberať s rozumom a nie hneď kupovať prvú, ktorá sa nám zapáči. Pohovka by totiž mala v prvom rade ladiť s miestnosťou, v ktorej sa bude nachádzať, do úvahy treba brať aj rozmery izby a tomu prispôsobiť rozmery sedačky a v neposlednom rade si treba zvážiť aj materiál pohovky a jej celkové prevedenie. Jednoducho, sedačka by mala splniť akoby trojakú funkciu: sedenie, ležanie i spanie. Ak splní, tak sme určite vybrali tú správnu.