Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Top 5 kúpeľňových trendov, ktoré budete chcieť aplikovať aj u vás doma

Zdieľať

Časy, kedy boli kúpeľne považované za čisto úžitkovú, funkčnú miestnosť sú už dávno preč. Interiéroví dizajnéri a architekti, premieňajú tieto priestory na štýlovú oázu relaxu, kde si doprajete dokonalé chvíle sami pre seba. Pozrite sa na kúpeľňové trendy, staré i nové, ktoré uvidíme aj v roku 2022.   

Elegantný japonský štýl  

Ide o hybridné spojenie moderných, minimalistických prvkov prevzatých zo škandinávskeho dizajnu, v kombinácii s elegantnou japonskou estetikou. Tento kúpeľňový trend sa vyznačuje využívaním prírodných materiálov, akými je hlavne kameň či drevo (bambus, ratan), čistých línií a upokojujúcej palety neutrálnych farieb  

Zelená flóra   

Koncept biofilného dizajnu v architektúre poukazuje na spojenie jednotlivca s prírodou. Ide o začlenenie živých organizmov, flóry, do interiéru, vďaka čomu miestnosť pôsobí harmonicky. Tento trend sa obzvlášť dobre uchytil v kúpeľniach. Odporúča sa inštalácia zelenej machovej steny, ktorá je nenáročná na údržbu, bambusových prvkov, paprade alebo iných rastlín, ktorým sa vo vlhkej kúpeľňovej klíme darí.   

Zásah do čierneho 

Čierna farba bola, aj bude, neskutočne trendy. Či už si zvolíte tmavý obklad, akcentujúci s bledým nábytkom a príslušenstvom alebo naopak, postavíte do miestnosti matnú čiernu vaňu s výraznou vaňovou batériou, ktorá sa stane stredobodom, dosiahnete jedinečný moderný vzhľad.   

Veľkolepé sprchové kúty  

Sklenené vstavané sprchové kúty bez vaničky sú jednoznačne veľkým trendom. Okrem toho, sa do popredia dostávajú aj sprchové kúty s dvojitými sprchovými hlavicami a sprchovými batériami, vďaka čomu už nemusíte dlhé hodiny čakať, kým sa dosprchuje vaša polovička. Bez problémov, to zvládnete aj naraz. Toto riešenie je nielenže praktické, ale aj esteticky veľmi efektívne.   

Romantický viktoriánsky štýl  

Spojenie starovekého viktoriánskeho šarmu s modernými povrchovými úpravami, ktoré sú typické pre súčasnú dobu, má svoje osobitné čaru.  Elegantné detaily, v podobe zdobených vintage zrkadiel, mosadzných vaňových batérií a veľkolepých lustrov, v spojení s drsným kamenným obkladom, pridajú vašej kúpeľni tú správnu iskru.   

Zdroj obrázku: ImageFlow / Shutterstock.com