Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Toto sú dnes najčastejšie príčiny rozchodov. Našli ste medzi nimi svoj „fuj“ faktor?  

Zdieľať

Dôvody ukončenia partnerských vzťahov sú niekedy vážne, niekedy zdanlivo malicherné. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť OnePoll medzi 2 000 dospelými respondentmi, 65 % ľudí ukončilo vzťah kvôli tomu, čo by sa dalo stručne opísať ako „fuj faktor“ (v angličtine tzv. „ick“). Patria sem rôzne zlé návyky a vlastnosti, ale aj správanie alebo veci súvisiace so vzhľadom.

Tu je niekoľko zaujímavých zistení:

  • Až tretina opýtaných je vyberavá pri hľadaní partnera, a tak až 37 % chce randiť iba s niekým, kto dokonale vyhovuje ich vízii;
  • Pre 15 % mužov je dôvodom rozchodu to, že ženy sa na rande chcú podeliť s jedlom;
  • 16 % žien neznesie špinavý ciferník na pánskych hodinkách;
  • 24 % ľudí ukončilo vzťah, pretože im partner nevoňal;
  • Asi pätina sa rozhodla rozísť, lebo ich partner bol nezdvorilý k personálu reštaurácie;
  • Takmer 15 % ľudí dalo zase kopačky niekomu, kto bol posadnutý horoskopom.

Asi sedmina mužských respondentov uviedla, že by ukončili vzťah so ženou, ktorá by sa chcela podeliť o jedlo na prvom rande a pätnásť percent žien by neakceptovalo, ak muž hovorí o svojom obľúbenom športovom tíme ako o „nás“, napriek tomu, že do neho nikdy nepatril,“ prezrádza ešte Adam Durčák, majiteľ e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

Medzi ďalšie dôvody rozchodu patrí neporiadok, špinavé alebo príliš dlhé nechty, zlé zuby, hlasné rozprávanie, nosenie topánok bez ponožiek, výrazný make-up, nosenie slnečných okuliarov vo vnútri, špinavé topánky alebo obliekanie sa do škaredých džínsov. Celkovo až 20 % ľudí neprezradí partnerovi dôvod svojho rozchodu. Viac ako polovica (58 %) respondentov sa potom domnieva, že ich partner im dal košom práve kvôli niektorému zo spomínaných „fuj faktorov“.

8 z 10 ľudí zvyšuje svoje nároky, pretože si zaslúžia iba to najlepšie

V posledných dvoch rokoch rezonoval na poli zoznamovania tzv. trend vedomého randenia, alebo aj open castingu, keď sa ľudia snažili pristupovať k randeniu s otvorenejšou mysľou, a boli ochotnejší sa stretnúť aj s niekým, kto ich ideály úplne nespĺňal. Prieskum na zoznamke Seeking však uvádza, že mnohí ľudia takéto trendy nevyznávajú. „Necelých 40 % respondentov uviedlo, že chcú randiť len s niekým, kto plne zodpovedá ich očakávaniam. Tretina ľudí pripustila, že sú pri výbere potenciálneho partnera veľmi vyberaví. A 79 % ľudí si myslí, že si zaslúžia toho najlepšieho partnera, takže zvyšujú svoje nároky,“ komentuje Adam Durčák.

Napríklad 33 % ľudí považuje za dôležitý plat potenciálneho partnera, zatiaľ čo 30 % si dá záležať na jeho zmysle pre módu a dobrý štýl obliekania. Takmer polovica respondentov tiež pripúšťa, že čím sú starší, tým vyššie sú ich nároky pri zoznamovaní. Avšak štyria z desiatich z nich tvrdí, že randenie sa s pribúdajúcim vekom stáva ťažším.

O sexshope Ruzovyslon.sk

Zatiaľ čo Ruzovyslon.cz sprevádza českú populáciu svetom sexu už 20 rokov, tak na Slovensku je aktívny 4 rokom. Rovnako ako v Českej republike, tak aj na Slovensku sa Ruzovyslon.sk snaží meniť pohľad na sex a zaoberá sa zdravou sexualitou. V predajni a na e-shope sú odborníci, ktorí vyberajú najzaujímavejšie erotické pomôcky z celého sveta, ktoré sú ideálnym prostriedkom k experimentom s vlastnou sexualitou, posúvaniu hraníc a oživeniu stereotypného sexu. Súčasťou odborného poradenstva je taktiež tvorba inštruktážnych videí a testovanie erotických hračiek.