Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Triky, vďaka ktorým budú vaše diamantové šperky vždy krásne a čisté 

Zdieľať

Starostlivý prístup k šperkom s kameňmi je zárukou ich krásy a dobrého stavu. Ale aj keď výrobky len tak ležia, vyblednú, nehovoriac o tom, že neustálym opotrebovaním môžu stratiť svoj pôvodný vzhľad. Vplyvom tepla ľudského tela, tuku a vlhkosti šperky začínajú priťahovať častice prachu a nečistôt, v dôsledku čoho sa kameň zafarbí, prach sa upchá pod zapínaním a kov stráca lesk.  

Čím viac budeme prstene a náušnice vystavovať okoliu, tým ťažšie bude vrátiť im ich bývalú krásu a lesk. Na tento účel ale šperky predsa určené sú. Ako ich teda nosiť tak, aby boli stále krásne aj napriek nie vždy vyhovujúcim podmienkam?  

Pravidlá pre manipuláciu s diamantovými šperkami 

  1. Krásne diamantové prstene a náušnice je po príchode domov dobré z tela odstrániť. Okrem toho sa považuje za zlú formu kombinovať drahé šperky s každodenným oblečením. 
  2. V žiadnom prípade by kamene nemali byť vystavené chemikáliám a silne abrazívnym činidlám. Škrabance a škvrny na diamantoch je možné odstrániť iba brúsením na špeciálnom stroji, čo sa neprejaví práve najlepšie na jeho veľkosti a kvalite rezu.  
  3. Čím menej budete preto šperky vystavovať mechanickému a inému vplyvu, tým dlhšie sa budete môcť tešiť z ich krásy. 
  4. Nenoste šperky do sauny, posilňovne alebo na pláž. Práve tu sú najviac vystavené agresívnemu vplyvu vonkajších faktorov – teploty, vlhkosti a potu. Dajte si v tomto smere pozor aj na vzácne diamantové náušnice 
  5. Neustále opotrebovanie oslabuje upevnenie kamienkov v prsteňoch, náušniciach a príveskoch. Preto, aby ste nestratili drahú a zrejme najvzácnejšiu časť takéhoto šperku, starostlivo sa o výrobok starajte a z času na čas ho odneste na profylaxiu do klenotníctva. 

Naučte sa šperky správne skladovať 

Áno, aj keď nejde o žiadne ovocie, zeleninu alebo múku v komore, aj šperky treba vedieť správne skladovať. Mali by ste im nájsť vhodné miesto, keď ich nenosíte.  

Kamene môžu byť odreté, ak sú nahromadené na jednej kope. Preto je lepšie, ak sa uchovávajú v špeciálnej krabici, vnútri vystlanej mäkkou handričkou z kvalitnej bavlnenej látky 

Pre šperky v takýchto škatuliach sú k dispozícii jednotlivé bunky alebo priehradky, ktoré produkt pevne fixujú a nedovoľujú mu, aby sa dostal do kontaktu so zvyškom ozdôb tela.  

Pre akékoľvek kamene je tiež najlepšie, ak sú mimo slnečného žiarenia. Šperkovnicu preto pevne uzavrite. Oplatí sa tiež vyhnúť vlhkým miestnostiam a ostrým predmetom, potom budú prstene a náušnice dlho vyzerať atraktívne.