Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Kožné nedokonalosti, ktorých sa môžete veľmi rýchlo a jednoducho zbaviť 

Zdieľať

Pokožka je vzácny orgán, ktorého charakter a zloženie zaisťuje telu niekoľko špeciálnych funkcií. Mnohí si myslia, že je to krása, ale pred tou má ochrana tela oveľa väčšiu prednosť. Avšak, vplyvom okolia alebo rôznych faktorov sa aj stav tejto veľmi dôležitej časti tela vie veľmi rýchlo poškodiť.  

Ako tomu predísť? Ako sa zbaviť najčastejších nedokonalostí pleti, ktorými sú bradavice a akné? Inšpirujte sa informáciami z nášho článku.  

Účinná a úspešná liečba akné 

Akné je chronické zápalové ochorenie mazových žliaz. Vyskytuje sa tak na tvári, ako aj na chrbte, hrudníku a nadlaktí. Klinických prejavov akné je viacero. Ich intenzita a charakter závisia od veku, pohlavia a ďalších podmienok, v ktorých sa postihnutá osoba najčastejšie vyskytuje.  

Aj na tento problém však existuje účinná liečba akné 

Základom je správna hygiena pleti, jej čistenie a používanie adekvátnej kozmetiky. Takéto prípravky by nemalo pleť dráždiť, spôsobovať jej alergie a mať pH čo najbližšie k 5,5. 

Inou a profesionálnejšou metódou môže byť chemický peeling, použitie moderného LED svetla alebo CO2 laseru. Samozrejme, tieto postupy si vyžadujú aplikáciu odborníkmi, ktorých si musíte v najbližšom okolí nájsť.  

Ako sa zbaviť bradavíc? 

Okrem akné, sa na našom tele veľmi často vyskytujú nielen po vizuálnej stránke nepríjemné bradavice. Príčina ich vzniku je stále predmetom diskusie medzi kozmetológmi. Najbežnejšou teóriou je, že vinníkom vzniku bradavíc je vírus. 

V skutočnosti sú však často iba kozmetickou vadou. Môžu spôsobiť nepohodlie, ak sa napríklad nachádzajú na chodidlách, rukách, medzi prstami alebo v oblasti krku či pása. 

Aby ste si mohli ale svoj život naplno užívať a neobmedzovať sa pri nosení pekných zlatých príveskov na krku a dekolte, je dobré, ak s týmito výrastkami niečo urobíte. V nepozorovanej chvíli sa môže zdanlivo malý problém premeniť na vážnu situáciu, často ohrozujúcu samotný život.  

Odstránenie škaredých bradavíc nie je vôbec náročné a pod dohľadom odborníka rýchlo zabudnete, že ste tento problém niekedy riešili. Stačí sa o tom presvedčiť a na profesionálnej klinike si nechať bradavicu alebo akné odstrániť.