Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Tipy a triky na rýchle a účinné upratovanie

Zdieľať

Denné upratovanie ako základ pre organizáciu a poriadok. 

Upratovanie je jedna z domácich prác, ktorú musíme realizovať pravidelne a zaberá nám obrovské množstvo času. Využívanie rôznych tipov a trikov na účinnejšie a rýchlejšie upratovanie tak je viac ako žiadané. V tomto článku vám prinášame pár takýchto kreatívnych nápadov, ktoré vám môžu pomôcť s urýchlením upratovania a pritom neovplyvnia kvalitu vašej výslednej práce. Ako na to?

Aj keď sa to môže zdať pre niektorých ľudí takmer nepredstaviteľné, pravidelné denné upratovanie vám umožní udržiavať vo vašej domácnosti poriadok. Ide však predovšetkým o upratovanie vo forme odkladania vecí na svoje miesto. Na začiatok je dôležité všetkým veciam nájsť miesto. Druhou dôležitou vecou v rámci udržovania poriadku, je vec po každom použití vrátiť na pôvodné miesto.

Ak sa vám podarí vo vašej domácnosti docieliť tento systém, uvidíte, že celý dom bude vyzerať viac upratane a organizovane. Ďalšou vecou, ktorú sa oplatí robiť denne je vysávanie. Napríklad robotické vysávače vám môžu každý deň povysávať frekventované miestnosti a cez víkend sa dokopete k hlbšiemu upratovaniu aj priestorov, kde sa robotických vysávač nedostane. Vaša domácnosť však zažije čistotu ako z katalógu.

?Výhoda pravidelného vysávania je najmä v odstránení prachových častíc, ktoré sa pravidelne v domácnosti usadzujú.

1 krát za týždeň si doprajte hĺbkové čistenie

Minimálne jedenkrát za týždeň by ste sa mali vrhnúť na hĺbkovejšie upratovanie. Aj keď je niekedy ťažké sa dokopať, výsledný pocit bude stáť za to. Zapnite si vašu obľúbenú hudbu a začnite dôkladným utieraním prachu. Prach v domácnosti je veľmi nebezpečný a preto je potrebné ho pravidelne odstraňovať. Môžete použiť mokrú handričku. Zamerajte sa aj na hĺbkové čistenie kuchyne a kúpeľne, čo sú najviac používané miestnosti, kde sa môže hromadiť najviac baktérií.

Dôležité je tiež povysávať všetky priestory vašej domácnosti a tiež vyprášiť alebo povysávať aj všetky koberce. Následne by ste mali podlahu umyť, aby ste z nej odstránili aj rôzne lepkavé, či iné nečistoty. Nezabúdajte tiež, že posteľná bielizeň by sa mala meniť každých 7 až 10 dní a tak si vyčleňte pravidelne čas aj na túto aktivitu. Môžete dať rovno aj oprať a potom si už len zapáliť vašu obľúbenú sviečku, aby ste domov prevoňali príjemnou vôňou.