Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Dominika Bleščáková: Ak nemáme zdravie, nemáme nič

Zdieľať

Len prednedávnom sa konal hybridný model konferencie Pre zdravie ženy. Hybridný, pretože bol v online aj v offline podobe. Zaujímalo nás, ako sa na celý priebeh konferencie pozeral zainteresovaný účastník. Vyspovedali sme našu kolegynku Dominiku Bleščákovú a tá nám prezradila, ako vnímala atmosféru konferencie, čo si z nej odniesla a zároveň, prečo by odporúčala nevynechať ďalší pripravovaný ročník.

Ak by ste chceli poznať zákulisie a čo taká organizácia konferencie obnáša, odporúčame prečítať si rozhovor s event manažérkou Miroslavou Minčíkovou, ktorá konferenciu Pre zdravie ženy spolu s tímom Akčných žien pripravovala.

Dominika, v sobotu 16. októbra si sa osobne zúčastnila konferencie Pre zdravie ženy. Na čo si sa najviac tešila?

Tešila som sa celkovo na konferenciu ako takú, keďže téma duševného zdravia mi je veľmi blízka. Na konferencii vystupovalo veľmi veľa zaujímavých ľudí, ktorých činnosť sledujem a tak som sa tešila na to, čím nás obohatia aj takto osobne. Samozrejme, veľkým plusom bol aj fakt, že konferencia prebiehala offline, a tak som sa mohla naživo konečne stretnúť s Akčnými ženami, s ktorými už dlhodobo online spolupracujem.

Program bol bohatý. Tvorili ho rôzne odborné prednášky, ale aj odborné konzultácie, cvičenia, testovania, ochutnávky. Čo všetko si z toho stihla? 

Všetko! Išla som tam s tým, že chcem vyskúšať, čo sa dá. V EXPO zóne som si prešla všetky stánky, ochutnala skvelú kávu či kvalitnú čokoládu. Na Cvičisku som sa naučila pár praktických tipov, ako sa rozhýbať pri sedavej práci, či ako sa obrániť v prípade napadnutia. Popritom som stihla aj zaujímavé prednášky a rozhovory s Akčnými ženami. Konečne som osobne spoznala aj ambasádorku Lucku Moncmanovú, s ktorou sme boli rovnaká krvná skupina. Bol to veľmi príjemný a obohacujúci deň.

Ak ste nestihli konferenciu Pre zdravie ženy, nezúfajte. K dispozícii je záznam z konferencie, v ktorom nájdete všetky odborné prednášky aj cvičenia. Záznam si môžete zakúpiť tu.

Prednášky odborníkov boli z rôznych oblastí zdravia. Ktorá ťa najviac zaujala a prečo?  

Mňa osobne najviac zaujala téma – Vyhorenie a meditácia, keďže vyhorením som si prešla aj ja osobne. Dobre viem, že si treba dávať obrovský pozor, aby do toho človek opäť nespadol. Jedným zo spôsobov môže byť práve aj spomínaná meditácia. Na konferencii ju viedla Vierka Ayisi a musím uznať, že jej príjemný hlas bol hotový balzam na dušu.

Pre zdravie ženy je prvá interaktívna konferencia na Slovensku. Ako si využila jej interaktívnosť? Do čoho si sa zapojila? Aká je tvoja skúsenosť? 

Ako som už spomenula, snažila som sa zapojiť do všetkého, čo konferencia ponúkala, teda do cvičebných programov, ako aj rôznych testov či vyšetrení v rámci EXPO zóny. Vďaka chlapcom z Cvičiska som zistila, že by som mohla trošku „zamakať“ na svojom stabilizačnom systéme a na druhej strane napríklad pani z Centra osobnostného rozvoja ma naučila, ako si vyhotoviť osobný krízový plán, ktorý aktuálne potrebujem ako soľ. Práca mi občas prerastá cez hlavu, zabúdam na seba a svoj osobný rozvoj či oddych, čo sa mi odráža na zdravotných ťažkostiach. Rada by som dala tomu raz a navždy stopku a nastolila do svojho života väčší balans, s čím mi čiastočne pomohli aj rady, ktoré som získala práve na konferencii Pre zdravie ženy.

Čo si si z konferencie odniesla (tipy/rady/motiváciu/inšpiráciu)? 

Ak by som to mala zhrnúť jednou vetou, tak použijem slová jedného zo spíkrov a poviem, že „Všetko je v našich rukách“. A je to tak. Zbytočne sa budeme vyhovárať, či zvaľovať vinu na druhých, ak nás niečo ťaží či trápi (či už po fyzickej alebo psychickej stránke). My sme tí, ktorí môžeme (a musíme) spraviť prvý krok. Nik iný nás nezachráni.

Čo by si vyzdvihla na tomto evente a čo by si dala ako odporúčanie do budúcna “čo sa dá urobiť lepšie” ? 

Za mňa to bolo skvelo do bodky zorganizované, nemenila by som nič. Prajem Akčným ženám, aby im to vydržalo a zorganizovali ešte desiatky takýchto eventov.

Už teraz sa plánuje ďalší ročník konferencie. Prečo by sme si ho podľa teba nemali nechať ujsť? 

Pretože by sme si nemali nechať ujsť žiadnu skvelú akciu, ktorá nás v živote posunie vpred a prispeje k nášmu zdraviu či psychickej pohode. Ak nemáme zdravie, nemáme nič a človek rýchlo pochopí, že na ničom inom až tak veľmi nezáleží. Ženy, starajte sa o seba, dbajte o svoje zdravie aj duševnú pohodu a uvidíte, že tak skvalitníte život nielen sebe, ale aj ľuďom okolo vás :).

 

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť