Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zbožňujete industriálny štýl? Takto si podľa neho zariadite kuchyňu

Zdieľať

Obdivujete tie katalógové industriálne kuchyne? Aj vy môžete mať takú, chce to len siahnuť po správnych materiáloch, farbách a zbaviť sa gýčových prvkov. To posunie vašu kuchyňu o úroveň vyššie.

O čom je vlastne industriálny štýl? Predovšetkým o vytvorení funkčného a otvoreného priestoru, v ktorom môžete bez problémov fungovať. Zároveň dokáže pridať celému priestoru oku lahodiacu atmosféru. Aj kuchynské linky na mieru môžu byť navrhnuté podľa neho.

Industriálna kuchyňa musí byť štýlová, no najmä praktická

V industriálnej kuchyni dominujú surové drevo, tehly a kov, ktoré pridávajú priestoru charakter a robustnosť. Obvykle sa kombinujú s čiernou, bielou, šedou a prírodnými odtieňmi dreva. Lesk, ozdoby a dekorácie tu nehľadajte.

Pre industriálny štýl sú typické matné povrchy jednoduché hranaté línie. Niektoré prvky môžu mať ošúchaný dizajn, čo vytvára dokonalý kontrast medzi starým a novým.

Kovové akcenty v podobe lámp, úchytiek a regálov pridajú kuchyni na mieru štýl. Rovnako aj handmade žiarovkové svietidlá z povrazov alebo reťazí. Pre dosiahnutie autentického industriálneho štýlu sa treba hrať s textúrami a materiálmi. Nemala by to byť nuda, no ani gýč. A hlavne, kuchyňa musí byť funkčná, preto pracovné povrchy musia byť hladké a ľahko udržiavateľné.

💡V industriálnom štýle dominuje osvetlenie inšpirované starými továrňami. Kov je kľúčový dekoratívny prvok. V kombinácii s neopracovaným drevom vytvára autentický priemyselný vzhľad.

Betón ako TOP materiál

V moderných kuchynských linkách okrem kovu nájdete aj betón. Ako ho ale zakomponovať do kuchyne? Nemusíte sa naťahovať s betónovými kockami, stavte dekory skriniek s imitáciou betónu. Takisto existujú aj drezy v betónovom prevedení, ktoré dodajú vašej kuchyni šmrnc.

Stoličky do kuchyne

Aj prostredníctvom stoličiek do kuchyne si môžete vytvoriť industriálny štýl. A veľmi jednoducho! Zaobstarajte si stoličky s kovovým rámom alebo koženým sedadlom. Populárne sú aj dlhé a úzke stoličky s výrazným kovovým podstavcom.

V jednoduchosti je krása

Industriálna kuchyňa by nemala pôsobiť preplnene. Pokiaľ je tá vaša dostatočne veľká alebo spojená s obývačkou, môžete si dovoliť siahnuť po dizajnových prvkoch. Ak má ale kuchyňa štandardné rozmery, potrebujete zachovať jej praktickosť i vzdušnosť.

Zbavte sa nepotrebných vecí, vyhrajte sa s kombináciou farieb, s detailami, ako sú umývadlové batérie, prestieradlá, koreničky a všetky veci, ktoré denne používate. A najväčší efekt, samozrejme, urobí kuchynská linka s industriálnym dekorom.

Obrázok: Freepik

Štítky