Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Tak čo, tiež si už naplno vychutnávate letné slnečné lúče a neviete sa dočkať, kedy vaša pokožka získa príťažlivý bronzový nádych? Potom by ste mali určite vedieť o týchto desiatich zaujímavých a úsmevných faktoch o opaľovaní. Tak čo, už ste o nich počuli?

1. V starom Ríme sa „slnkom pobozkaná tvár“ nenosila a Rimania si dokona tváre bielili kriedou! Aj o storočia neskôr, počas renesancie a alžbetínskej éry, ešte stále prevládala „mŕtvolne popolavá pleť“ nad bronzovou. Ženy dosahovali svetlú porcleánovú pleť pomocou bielych farieb na báze olova a na svoju pokožku si dokonca kreslili modré žilky, ktoré symbolizovali ich „kráľovskú modrú krv“.

2. „Cereálny Boh“, John Harvey Kellogg, prišiel na trh nielen so svetoznámymi kukuričnými ​​vločkami, ale vytvoril aj tzv. „žiarovkový svetelný kúpeľ“ alebo inak povedané 1. solárium! Tento prototyp solária bol uvedený na trh s cieľom vyliečiť niekoľko chorobných stavov pokožky a bol dokonca odoslaný ako dar aj do kráľovskej rodiny v Buckinghamskom paláci!

3. Na prelome storočí, keď pribúdali choroby ako tuberkulóza, vzbudzovali umelé slnečné žiarovky zrod helioterapie alebo slnečnej kúry. „Zdravé opálenie“ sa zrodilo, keď Dr. August Rollier otvoril 1. slnečnú kliniku vo švajčiarskych Alpách.

4. Bronzová pokožka vyrazila na svoju dráhu slávy v roku 1923, keď módna ikona Coco Chanel celému svetu vyrazila dych svojou bronzovou pokožkou po návrate do Paríža z jachty vaycay Riviera. O štyri roky neskôr predstavil britský Vogue prvé opálené tváre vo svojom legendárnom časopise!

5. Polovica 20. storočia znamenala počiatky bronzeru! Spoločnosti ako Max Factor priniesli na filmovú scénu MGM béžovo-hnedé tónované prášky, po ktorých nasledovalo FOX, ktoré si toto bronzové šialenstvo požičalo na scéne svojej klasickej Kleopatry z roku 1963. Vďaka  aplikácii bronzujúceho púdru si Elizabeth Taylor budeme navždy pamätať ako originálnu nádherne bronzovú Kráľovnú Nílu!

6. V 60. rokoch začali vznikať prvé samoopaľovacie prípravky. Coppertone’s Quick Tan alebo QT použili DHA na premenu bledých odtieňov pleti na pôvabný odtieň oranžovo hnedej za krátkych 3 – 5 hodín. Predstavovalo to absolútnu revolúciu v získaní snedej pokožky.

7. V 70. rokoch celá generácia doslova „smažila“ svoje telá na slnku pomocou detského oleja či alobalu aby dosiahli čo najrýchlejšie najtmavšie možné bronzové opálenie.

8. V roku 1986 bol predstavený prvý SPF 15, SPF 30 sa objavil až v 90. rokoch. Bledá bola opäť populárna, keď sa začalo starnutie a poškodenie kože a vznik predčasných vrások vo veľkom spájať s nadmerným pobytom na slnku a nedostatočnou ochranou pokožky.

9. Chcete žiariť zvnútra aj zvonka? Máme pre vás riešenie. Neveríte? Spoločnosť Functionalab prišla na trh s doplnkami Opti-Tan alebo tzv. „slnečnými doplnkami“. Tieto pilulky obsahujú jedinečnú kombináciu betakaroténu, lykopénu, vitamínu E a vitamínu C, u ktorých sa preukázalo, že zvyšujú prirodzenú produkciu melanínu v tele, teda pigmentu, ktorý dodáva pokožke zlatý, opálený odtieň.

Cosmetologist using airbrush for spray tan apply to young woman hand in beauty salon.

10. Mileniáli a všetky neskôr narodení už dobre vedia, že nadmerný pobyt na slnku našej kráse neprospeje. Práve preto značky ako Jergins, L’Oréal, St. Tropez a iné neustále vyvíjajú a zdokonaľujú domáce výrobky na opaľovanie, aby mali fanúšikovia opálenia svoj bronz a najmä zdravie pokožky vo svojich rukách. V dnešnej dobe existujú desiatky produktov, ktoré vám poskytnú bezchybné, profesionálne a dlhotrvajúce bronzové výsledky od hlavy po päty bez škodlivého slnečného žiarenia! Ak chcete profesionálne vyzerajúcu žiarivú pokožku kedykoľvek a kdekoľvek, airbrush je ideálny spôsob, ako na to. Už ste ho skúšali?

Máte nejaké vlastné zábavné historky z opaľovania sa? Podeľte sa o ne v komentároch.

Zdroj. temptu.com

Štítky