Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Pozrite si prvé zábery filmu Známi, neznámi

Zdieľať

Prvé zábery filmu režisérky Zuzany Mariankovej ZNÁMI NEZNÁMI sú už na svete. Tvorcovia dlho očakávanej komédie/drámy predstavujú oficiálny trailer mesiac pred uvedením do slovenských kín. Pozrite si prvé zábery filmu. 

Komédia s trpkou príchuťou o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v byte, aby oslávili príchod Nového roka, nastavuje zrkadlo spoločnosti. „Je to filmový príbeh, ktorý pozeráte a hovoríte au! Viete sa vcítiť do väčšiny postáv príbehu, lebo sa to stalo aj vám. A keď nie, tak sa vám to skôr či neskôr stane,“ hovorí producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

Počas večera sa totiž medzi filmovými priateľmi zrodil zdanlivo nevinný nápad: vyložiť mobilné telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe (ne)smieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…?

Svoje o tom vie aj obľúbená herečka Petra Polnišová: „Mnohokrát som vďaka svojej nepozornosti poslala esemesku osobe, ktorá ju nemala dostať,“ smeje sa. A keďže sa na filme podieľa ako koproducentka, trailer, ktorý má premiéru práve dnes, videla medzi prvými: „Pozývam vás, aby ste si ho pozreli. My zatiaľ pracujeme ako včely na tom, aby ste film Známi neznámi videli v kinách o mesiac v auguste,“ neskrýva nadšenie. A pridávajú sa k nej aj ďalší herci.

Reakcie hercov

Verím, že sa v lete konečne uvidíme v kine!“

Tomáš Maštalír

Pozývam vás pozrieť si prvé zábery a trailer filmu, ktorý som ja síce ešte nevidela, ale veľmi sa na to teším.“

Klára Issová

Bolo to úžasné nakrúcanie, ten film úplne milujem a preto som rada, že môžem byť súčasťou československej verzie. A neuveriteľne sa teším do kina. Buďte ready, o chvíľu ho môžete vidieť. “

Anna Kadeřávková

Chcem vás čo najsrdečnejšie pozvať na premiéru traileru filmu Známi neznámi na sociálnych platformách filmu. Pozrite si ho, zdieľajte, budeme sa tešiť na vašu priazeň.“

Sväťo Malachovský

Bude to jazda!“

Tomáš Měcháček

Adaptácia svetoznámej predlohy

Adaptácia svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Film získal niekoľko prestížnych filmových ocenení, ako Najlepší scenár pre medzinárodný hraný film na filmovom festivale Tribeca 2016 či David di Donatello Awards za Najlepší film a Najlepší scenár.

Slovenskú adaptáciu scenára pripravili Petr Jarchovský – český scenárista filmov Pelíšky, Želary, Občiansky preukaz, Učiteľka a režisérka filmu Zuzana Marianková. Producentsky ho zastrešuje Wanda Adamík Hrycová, koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko.

Filmové postavy stvárňujú známe slovenské a české herecké osobnosti Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Klára Issová, Martin Hofmann, Sväťo Malachovský, Tomáš Měcháček a Anna Kadeřávková.

Slovenská distribučná premiéra je naplánovaná na 5. augusta 2021.
Film Známi neznámi prináša do kín spoločnosť
ITAFILM.

Partnerom filmu je PSS, Prvá stavebná sporiteľňa.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť