Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

3 tipy na pekné darčeky pre dievčatá 

Zdieľať

Premýšľate nad darčekom pre dievčatko, ale hračiek má už dosť a chcete vybrať niečo zaujímavejšie? Väčšie dievčatá potešia strieborné šperky, bystré hlavičky zasa môžu trochu potrápiť puzzle pre deti. Dáme vám 3 tipy na darčeky vhodné pre dievčatá.  

Strieborné náušnice 

Kvalitné strieborné šperky sú vhodné aj pre dievčatá, ktoré už chodia do školy alebo študujú. Klasická „dospelácka“ veľkosť nie je celkom vhodná pre menšie deti. Drobné nenápadné náušnice v tvare srdiečka či kvietkov však mladým dámam zaručene spravia radosť, najmä ak sú v nich osadené trblietavé zirkóny. Strieborné šperky majú zvyčajne povrchovú úpravu z rhodia, čo je cenný kov, ktorý zvyšuje lesk a zabraňuje černaniu strieborných šperkov.  

Detské šperky 

Pekné detské šperky sú svojimi motívmi prispôsobené malým slečnám, ktoré sa už teraz rady vyparádia. Detské náramky, retiazky, prívesky či sety s motívom kvietkov, psích labiek, hviezdičiek či srdiečok zaručene potešia všetky dievčatká. Vybrať samozrejme môžete aj klasickejšie motívy ako je jednoduchý okrúhly tvar s jedným väčším kamienkom. Veľkosť šperkov je v tomto prípade prispôsobená deťom, rovnako aj zapínanie. Sú teda vhodné aj pre menšie dievčatá. Šperky môžu byť vyrobené zo striebra s rhodiovanou povrchovou úpravou, takže si zachovávajú lesk a nebudú černať.   

Skladačky a hlavolamy  

Niektoré deti sa dokážu s rôznymi skladačkami a hlavolamami zabaviť naozaj dlho, a zároveň tak rozvíjajú logické myslenie aj motoriku. Výber je pomerne veľký, takže typ a náročnosť skladačiek a hlavolamov môžete prispôsobiť veku detí. Dobrým darčekom môžu byť aj originálne puzzle pre deti, pričom náročnosť a počet dielikov by ste mali vyberať podľa veku ale aj schopností. Malé milovníčky puzzle môžu napríklad vo veku 7 rokov, zvládnuť aj puzzle určené pre 10 ročné deti.  

 

Zdroj obrázka: Dean Drobot/shutterstock.com