Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Chcete poskytovať jazykové kurzy? Ako začať s podnikaním? 

Zdieľať

Túžite mať svoju jazykovú školu alebo na začiatok aspoň poskytovať jazykové kurzy? Kurz angličtiny sa dá robiť online, ale aj osobne. V každom prípade však bude potrebné pripraviť sa na zakladanie sro alebo živnosti. 

Ako začať s podnikaním? 

Zakladanie novej sro alebo živnosti sa dnes dá zvládnuť  aj online. Ak si na to netrúfnete samy, môžete to nechať na profesionálov, ktorí poskytujú služby ako predaj a zakladanie spoločností ale vyriešia aj potrebné zmeny v existujúcich firmách. Vyučovanie v odbore cudzích jazykov alebo Prekladateľské a tlmočnícke služby je viazaná živnosť, takže na jej prevádzkovanie sa vyžaduje preukázanie odbornej spôsobilosti. Pri založení s.r.o. musí odbornú spôsobilosť preukazovať zodpovedný zástupca spoločnosti.  

Ako fungujú kurzy? 

Určite by ste si mali vyskúšať, ako prebieha dobrý kurz angličtiny v rôznych jazykových školách alebo u súkromných lektorov. Takýmto spôsobom sa dá zistiť, akým štýlom by ste k vzdelávaniu ľudí v oblasti jazykov chceli pristupovať, čo sa vám zdá užitočné a čo nie. Malý prieskum v odvetví, v ktorom chcete pôsobiť je celkom bežný a užitočný. Ak ste už pôsobili v jazykovej škole alebo sa venovali podobným aktivitám, skúsenosti určite využijete vo svoj prospech.  

Kvalitní lektori  

Ak chcete väčšiu jazykovú školu, v ktorej sa budete venovať viacerým jazykom, základom sú kvalitní lektori, ktorí okrem jazyka ovládajú aj prácu s ľuďmi. Vzdelávanie je predsa len náročná profesia. Začať môžete aj na vlastnú päsť a poskytovať iba toľko kurzov, koľko zvládnete. Vlastná škola alebo sieť lektorov sa dá budovať aj postupne. Či už si založíte živnosť alebo firmu, budete potrebovať priestory. Online kurzy môžete robiť aj z domu, vtedy sa vám hodí pohodlná virtuálna kancelária, aby ste sídlo firmy nemuseli mať na domácej adrese.  

 

Zdroj obrázka: Undrey/Shutterstock.com