Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

7 spôsobov, ako nosiť šatku štýlovo

Zdieľať

Šatka je módny doplnok, ktorý by nemal chýbať žiadnej žene v šatníku. Je univerzálna, dá sa nosiť vo vlasoch, na krku, ako náhrada šnúrky do topánok či opasku, môže zdobiť vaše zápästie alebo ďalší módny doplnok – vašu kabelku. Najčastejší spôsob je nosenie na krku, pri ktorom nielen chráni pred nepríjemným vetrom, ale dodáva celkovému výzoru eleganciu. Existuje veľa spôsobov, ako sa dá šatka štýlovo nosiť. Vytvorili sme tento výber, s ktorým isto vykúzlite elegantný look. 

# Na štýl banditu

Jednoduchý spôsob, ako väčšiu šatku uviazať okolo krku a prekryť ňou krk aj hrudník, je na štýl tzv. banditu. Veľkú šatku preložíme na polovicu do tvaru trojuholníka. Konce obtočíme okolo krku a pod cípom šatky ich zaviažeme.

Foto: pinterest.com/@Ashley Amor

5 jarných outfitov od pondelka až do piatku

# Na štýl Parížaniek

Či už k bielej košele, pruhovanému tričku, blúzke s lodičkovým výstrihom, ale aj k šatám sa hodí spôsob uviazania šatky na štýl Parížaniek. Veľkú šatku najprv preložíme na polovicu a potom zrolujeme, kým nevytvoríme dlhý pás zo šatky. Ten si rovnomerne preložíme okolo krku a obtočíme okolo neho tak, aby nám ostali kratšie časti vpredu na uviazanie uzla.

Foto: pinterest.com/@Jess Keys

# Šatka v tvare mašle

Pre romantický a elegantný vzhľad máme tip na uviazanie šatky v tvare mašle. Šatku stačí preložiť na polovicu a zrolovať ako v predchádzajúcom prípade. Obviažte ju okolo krku, ale neukončujte uzlom, ale urobte mašľu.

Foto: pinterest.com/@CA Fashion Store

V tvare mašle tak trochu inak môžete vyskúšať uviazať vašu šatku podľa tohto video návodu:

# Nechať voľne vyniknúť

Nachádza sa vo vašom šatníku veľká dizajnová šatka so zaujímavým vzorom alebo obľúbenou farbou? Nemusíte ju ani viazať, stačí ju len prehodiť cez plecia, okolo krku a nechať ju vyniknúť. Niektoré šatky nepotrebujú špeciálne viazanie, ani uzol, postačí držať sa pravidla – v jednoduchosti je krása.

Foto: pinterest.com/@dresslikeaparisian.com

8 outfitov s bielym tričkom, v ktorom zažiarite

# Na štýl letušky

Pre dámy, ktoré sú často v oblakoch (a tým teraz nemáme na mysli tie, ktoré často snívajú) je šatka nevyhnutná súčasť ich pracovnej uniformy. Inšpirované práve profesiou letušky dávame tip na dva zaujímavé spôsoby, ako uviazať šatku štýlovo. Postup nájdete v nasledujúcom videu. Ideálne, ak máte stredne veľkú hodvábnu šatku, s ktorou sa vám tieto viazania určite vydaria.