Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako nosiť jednotlivé druhy džínsov?

Zdieľať

Džínsy sú nesmrteľným kúskom v našich šatníkoch bez ohľadu na sezónu či vek. Úzke, rovné, biele alebo skrátený strih? Aj vy občas máte dilemu s čím kombinovať jednotlivé druhy džínsov? Pozrite si, ktorý druh džínsov s čím kombinovať tak, aby ste vynikli a vynikla aj vaša postava.   

Čo si obliecť k úzkym, tzv. slim jeans? 

úzke džínsy

Keďže spodný diel odevu je úzky, môžete si dovoliť k nemu kombinovať voľné vrchné časti odevu. Na vyváženie siluety použite tričká, blúzky, topy s objemom. K úzkemu strihu džínsov sa dokonale hodí dlhšie sako (dvojradové), takisto dlhšia tunika pekne vynikne v kombinácii s úzkym strihom džínsov. Takto v zime si k úzkym džínsom pokojne môžete dať robustný sveter a nemusíte sa báť, že šliapnete vedľa.  

Čo si obliecť k rovným džínsom? 

rovné džínsy

Pri tomto type džínsov platí opak. Keďže v tomto prípade máme voľnejší spodný diel oblečenia, tak vrch volíme viac priliehavý. Ak majú rovné džínsy aj vysoký pás, pokojne si vrchný diel vpredu zastrčte do džínsov alebo skráťte predný diel vrchného oblečenia uzlom, ak sa to hodí. K rovným džínsom sa hodia topánky na opätku, ktoré ležérny neformálny typ džínsov pozdvihnú na inú úroveň.  

Ako nosiť biele džínsy? 

Biele džínsy nie sú len záležitosťou leta, pokojne ich môžete nosiť celoročne. Biele džínsy v teplých tónoch (krémová, smotanová) veľmi pekne pôsobia v monochromatickom outfite – svetlé džínsy a svetlé tóny (béžová, krémová) na vrchnom oblečení. Prúžkovaný vrch s bielymi džínsami je nestarnúca klasika. Vyhýbajte sa veľkému kontrastu a z farieb voľte k bielym džínsom jemné tóny. To isté platí aj v prípade kombinácie bielych džínsov a topánok. Vyhnite sa veľkým kontrastom, ktoré by len odviedli pozornosť od celého outfitu.  

Ako nosiť skrátené, tzv. mom jeans? 

Tieto džínsy sú skôr polarizujúce. Niekto ich miluje, niekto naopak ten pocit holých členkov neznáša. Ak zvolíte tmavú džínsovinu, tak vás opticky predĺži, aj keď strih je skrátený. Ak ich chcete využiť v ležérnom outfite, pridajte mikinu a tenisky. Ak ich chcete pozdvihnúť na elegantnejší outfit, zlaďte ich so vzorovaným topom alebo blúzkou. Nám sa páči aj tento styling skrátených džínsov od stylistky Andrey Ziegler.  

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Odborníčka na módu a štýl (@zieglerka)

Ktoré outfity s džínsami máte najradšej vy? 

Foto: theeffortlesschic.com

Štítky