O vlasy sa treba starať nielen pravidelným umývaním, ale aj používaním vhodných kozmetických prípravkov a dodržiavaním zásad, vďaka ktorým vlasy zbytočne neohrozíte. Na čo dbať pri starostlivosti o vlasy v zime, aby ste v lete ich stav nemuseli oplakávať?
Zimné obdobie je ideálne na to, aby ste sa bez výčitiek svedomia oddali rituálom krásy, nech vám ukradnú akokoľvek veľa času. Za oknami tma a chlad, u vás v kúpeľni luxusné wellness centrum.
Zimou namáhané vlasy si zaslúžia špeciálnu starostlivosť v podobe rôznych masiek a kúr na vlasy. Nechajte ich na vlasoch pôsobiť dostatočne dlho (určite aspoň raz týždenne na 10 minút), aby vás mohli očariť extra účinkom! Suché končeky vlasov si v zimnom období pravidelne skracujte u kaderníčky, predídete príliš veľkej lámavosti vlasov.
Vlasové oleje pomáhajú nielen pri regenerácii vlasov, ale aj pri riešení problémov s elektrizovaním vlasov. Určite ste sa už stretli s tým, že vám vlasy pri kontakte s čiapkou alebo kabátom začali nekontrolovateľne lietať. Stačí na ne naniesť pár kvapiek vlasového oleja a statická elektrina nemá šancu.
Oleje a kondicionéry s vyživujúcimi a ochrannými zložkami a vhodné doplnky stravy sa postarajú o ľahké rozčesávanie vlasov, spomalia vznik šedín a darujú vlasom mladistvý vzhľad.
Ak si vlasy po umývaní fénujete alebo inak tepelne upravujete, myslite na to, že vlasy zmenou teploty trpia. Platí to nielen v prípade, ak prejdete z interiéru do exteriéru, ale aj naopak.
A rovnako je dobré vlasy chrániť pred vplyvom vysokých teplôt zo spotrebičov ako kulma, žehlička na vlasy alebo fén, zvlášť ak tieto spotrebiče používate pravidelne. Výživové doplnky na vlasy chránia vlasy pred akýmkoľvek poškodením a sú účinné aj v boji proti vypadávaniu vlasov.
Vlasy zimu neobľubujú a dávajú nám to jasne najavo tým, že sa do väčšej miery vysušujú, a nielen naše vlasy, ale tiež pokožka hlavy i celého tela. V chladnom prostredí sa dokonca zastavuje aj tvorba kožného mazu, a tak máte dovolené si vlasy umývať aj menej často.
Využite silu hydratačných šampónov, ktoré vyživia pokožku hlavy aj povrch vlasov. Prírodné oleje dodajú vlasom pružnosť a lesk a zabránia ich vysušovaniu v chladnom počasí. Využívaním kvalitných šampónov predídete vysušovaniu vlasových končekov, lámavosti vlasov i vzniku lupín.
Pokiaľ si v zime dáte na hlavu príliš hrubú čiapku, pokožka sa začne potiť, čím sa zvýši riziko vzniku lupín alebo kvasiniek.
Chlad, dážď, sneh sú pre vlasy stresovými faktormi, a preto je nutné vlasy pred vonkajším prostredím chrániť vložením pod čiapku alebo zastrčením pod kabát. Vaše vlasy tiež ocenia, ak sa počas zimnej prechádzky nebudú šúchať o kabát.
V salóne IIVS vedia, že na to, aby ste sa v zime mohli tešiť zo zdravých a krásnych vlasov, nestačí len vhodná vlasová kozmetika. Dôležité je tiež upraviť aj váš jedálniček. Hoci vás to v chladnom počasí bude ťahať k sladkým alebo mastnejším jedlám, myslite na optimálny prísun živín.
Jedzte dostatok ovocia a zeleniny s obsahom bielkovín, zinku, jódu, vitamínov E, A a C, ktoré vaše vlasy v zime tak veľmi potrebujú.
Výživovými doplnkami nedostatok potrebných živín ľahko doplníte a vlasy ochránite pred stresom, zlou životosprávou, pred lámavosťou aj vypadávaním.
Neviete sa rozhodnúť, ktoré produkty si na starostlivosť o vlasy počas zimy vezmete do vášho súkromného wellness centra v kúpeľni? Príďte sa poradiť k špecialistom do IIVS.