Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Darovanie krvi v DoubleTree by Hilton Bratislava

Zdieľať

Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Jeden odber krvi môže zachrániť až tri ľudské životy.

Akcia s názvom Daruj krv v DoubleTree by Hilton Bratislava bola v roku 2023 úspešná a preto sme sa rozhodli v tejto aktivite pokračovať.

Darovanie krvi bude prebiehať v priestoroch hotela DoubleTree by Hilton Bratislava v utorok 27.2.2024 v čase od 8:00 do 11:00. Odber krvi budú vykonávať pracovníci Národnej transfúznej služby SR. Budeme radi ak sa do tejto aktivity zapojíte v čo najhojnejšom počte a pokojne pozvite aj svojich známych a kamarátov.

Aby ste nemuseli dlho čakať v rade, pripravili sme pre vás registračný formulár, ktorý nájdete na adrese: https://doubletree-bratislava.sk/daruj-krv/. Prosím zaregistrujte sa, aby sme vedeli s kým môžeme počítať.

BRATISLAVA: Po minuloročnom úspešnom podujatí darovania krvi sa hotel DoubleTree by Hilton Bratislava vracia s jeho ďalším ročníkom, aby podčiarkol svoj záväzok voči spoločenskej zodpovednosti a posilneniu zdravia komunity. V úzkej spolupráci s Národnou transfúznou službou SR, hotel pozýva Bratislavčanov a obyvateľov okolitých komunít, aby sa pridali k tejto iniciatíve 27. februára 2024 v čase od 8:00 do 11:00.

Spoločenská zodpovednosť a angažovanosť v komunite sú pre nás viac než len slová; sú to základné kamene nášho brand purpose. S podujatím Daruj krv v DoubleTree by Hilton Bratislava chceme ukázať, že okrem dosahovania zisku je pre nás dôležité podieľať sa na aktivitách, ktoré majú skutočný sociálny vplyv a pomáhajú budovať silnejšiu a zdravšiu komunitu,“ povedal Matej Števove, obchodný a marketingový riaditeľ hotela.

Aby ste sa vyhli dlhšiemu čakaniu, organizátori pripravili registračný formulár dostupný na webovej stránke https://doubletree-bratislava.sk/daruj-krv/. Organizátori zároveň vyzývajú účastníkov, aby pozvali svojich priateľov a zdieľali informácie o tomto podujatí, čím prispejú k šíreniu povedomia o dôležitosti darovania krvi.

Chcel by som sa tiež poďakovať spoločnosti Bookio za ich bezplatnú podporu a sprístupnenie registračného formulára, vďaka ktorému sa môžu účastníci registrovať na presný čas. Uvedomujeme si, že v dnešnej dobe nemá nikto času nazvyš. Je pre nás dôležité, aby bol proces darovania čo najpohodlnejší, preto sa darovanie krvi bude konať v príjemných priestoroch nášho hotela s bezplatným parkovaním pre všetkých darcov,“ dodal Števove.

Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý môže zdravý jedinec poskytnúť ľuďom v núdzi. Podľa Národnej transfúznej služby SR, jeden odber krvi môže zachrániť až tri životy. Tento akt humánneho altruizmu je bezpečný, jednoduchý a má obrovský význam pre tých, ktorí potrebujú transfúzie krvi po úrazoch, operáciách alebo v dôsledku chorôb.

DoubleTree by Hilton Bratislava, ako člen medzinárodnej siete Hilton, sa zaviazal k programu Travel with Purpose, ktorý sa sústreďuje na pozitívny sociálny dopad a inkluzívny rast v komunitách po celom svete. „Sme odhodlaní neustále hľadať spôsoby, ako prispieť k lepšiemu svetu, a vyzývame našu komunitu, aby sa pripojila k týmto snahám,“ uzavrel Števove

Podmienky pre darovanie krvi

  • 18 až 60 rokov, pravidelní darcovia do 65
  • hmotnosť od 50 do 120 kg
  • muži môžu darovať krv každé 3 mesiace (4 krát do roka)
  • ženy môžu darovať krv každé 4 mesiace (3 krát do roka)
  • dobrý zdravotný stav, bez užívania liekov (s výnimkou antikoncepcie, výživových doplnkov, Euthyrox pri liečbe zníženej funkcie štítnej žľazy, max. 1 druh antihypertenzíva neužiť v deň darovania krvi)
  • bez akútnej infekcie alebo akéhokoľvek subjektívneho/objektívneho zhoršenia zdravotného stavu
  • pre viac informácií navštívte stránku Národnej Transfúznej služby
Štítky

Mohlo by sa vám páčiť