Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Moderné svadobné torty: Aké sú aktuálne trendy?

Zdieľať

Módne trendy prenikajú skutočne do každej oblasti ľudskej činnosti a ani cukráreň nie je výnimkou. Tiež svadobné torty sa v čase menia a torty dnešnej generácie sú úplne iné ako svadobné torty, ktoré sa piekli napríklad len pred 30 rokmi. Pozreli sme sa, čo je aktuálne v obľube.

Víťazia minimalistické biele torty

Najčastejšia voľba pravdepodobne neprekvapí. Väčšina svadobných párov dnes vsádza na minimalistické torty, ktoré majú na povrchu vrstvu bieleho krému. Ide o typickú svadobnú tortu, ktorá vždy vyzerá skvele – biela farba sa na svadbu jednoducho hodí.

Torty môžu byť dozdobené lesným ovocím alebo kvetmi. Torty ale nebývajú „preplácané“, príliš veľa zdobenia môže eleganciu narušiť.

Stále častejšie sa objavujú rustikálne torty

Druhým veľkým trendom sú rustikálne torty. Okraje takej torty nie sú potreté krémom a zostávajú odhalené, prípadne je krému len tak malé množstvo, že cez neho korpus presvitá.

Ide o skvelú tortu na svadbu, ktorá je ladená do prírodných farieb a materiálov. Aj tu sa dokonale hodí dozdobenie kvetmi, na torte môžu byť aj orechy, imitácia machu alebo ďalšie drobné zdobenie symbolizujúce prírodu.

Koľko poschodí zvoliť?

Pre svadby sú typické trojposchodové, alebo dokonca štvorposchodové torty. Pozor však na to, že také torty musí pripraviť naozaj skúsená cukrárka, aby ste mali istotu, že výsledok bude dokonalý. Nie je jednoduché upiecť takú veľkú tortu, ktorá bude dokonale dochutená, rovná a vydrží aj dlhý prevoz, kde sa nevyhnete otrasom a riziku po nejakú dobu zvýšenej teploty. Náročnejšie je pre svadobčanov aj krájanie.

U týchto tort sa tiež musíte pripraviť na vyššiu cenu.

Zaujímavou alternatívou môže byť jednoposchodová torta, ktorá je doplnená o cupcaky. Aj taká torta vyzerá skvele, pritom eliminuje vyššie spomínané nevýhody. Odpadá aj zdĺhavé krájanie, ktoré sa môže pretiahnuť až na niekoľko desiatok minút. Svadobný pár jednoducho rozkrojí jednoposchodovú tortu pre najbližšiu rodinu a zvyšok hostí si ponúkne cupcake.

Máte šikovného stolára?

Spomeňme ešte jeden zaujímavý trend na záver. Mnoho cukrárov sa dnes snaží tvoriť torty, ktorými napodobňujú prírodný vzhľad. Typickou inšpiráciou sú brezy. Tenkou vrstvou krému po stranách je možné vytvoriť imitáciu brezového kmeňa.

Páry, ktoré túžia po prirodzenosti a na svadbe rady vymenia vážnosť za vtip, ale niekedy siahnu po zaujímavej alternatíve. Prečo sa snažiť o imitáciu dreva, keď je možné tortu priamo z dreva vyrobiť? Na svadbách sa tak objavujú skutočne drevené torty, ktoré sú vyrobené z drevených klátov a dozdobené tak, aby všetko vyzeralo ako torta. Niekedy sa dokonca hostia sporia, či ide o drevo, alebo tortu.

Taká torta samozrejme nie je jedlá, čo je opäť nahradené cupcaky, prípadne klasickými dezertmi. Odpadá ale práca s krájaním a svadobný pár môže ušetrený čas venovať oslave a hosťom.

Štítky