Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako sa udržať vo forme aj v domácich podmienkach

Zdieľať

Túžite po krásnej postave, ale pravidelné dochádzanie do posilňovne alebo na lekcie cvičenia vás neláka, prípadne na ne nemáte čas? Nevadí. Zaobstarajte si niekoľko praktických pomôcok na cvičenie a dajte si do tela kedykoľvek, keď vám zostane pár minút času. Stačí si na doma kúpiť niekoľko praktických fitness pomôcok a vaša cesta k vysnívanej postave môže začať.

Skáčte cez švihadlo

Nebojte sa zapotiť a zaspomínajte na svoje detské roky. Vezmite si švihadlo a vyskúšajte, koľko preskokov zvládnete, než vám dôjde dych. Švihadlo je úžasným pomocníkom pri budovaní fyzickej kondície. Ak chcete investovať do kvalitného švihadla, s ktorým bude radosť pustiť sa do skákania, pozrite sa na ponuku švihadiel od značky Harbinger. Minimalistický dizajn a pohodlné rukoväte sú zaručené.

Odporové gumy pre ľahšie posilňovanie

Akonáhle si zahrejete svaly, pustite sa do posilňovania pomocou gúm na cvičenie. Sú skladné, praktické a pomôžu vám pri preťahovaní aj posilňovaní. V ponuke značky SKLZ nájdete odporové gumy aj mini bands v nápaditých farebných designoch. Využiť ich môžete napríklad pri drepovaní, ale svoje miesto nájdu aj vo vonkajších priestoroch. Keby vám teda predsa len zostala chvíľka času a chceli by ste sa vydať von a pritom si zaposilovať, odporovú gumu si rozhodne pribaľte do tašky.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Kettlebell

Snáď najobľúbenejšou pomôckou na cvičenie sa v posledných rokoch stal kettlebell. Čo je na ňom také výnimočné? Pomôže vám posilniť celé telo, nezaberie veľa miesta, pretože je veľmi skladný a v neposlednom rade je tiež univerzálny. Hoci sa môže zdať, že kettlebell je novinkou, ktorá fitness komunitu čoskoro omrzí, opak je pravdou. Táto cvičebná pomôcka je s nami už po celé generácie, iba sa jej v posledných rokoch dostalo väčšej pozornosti.

Balančné podložky

V pohodlí domova môžete trénovať aj svoju rovnováhu. Na to vám poslúžia kompaktné balančné podložky. S ich pomocou sa zlepší nielen váš balans, ale aj koordinácia pohybov. Ak budete pri cvičení s balančnou podložkou myslieť na správne držanie tela, najmä teda na držanie chrbta, ramien a brucha, odmenou vám bude silný stred tela. Balančné podložky môžete využívať aj na rehabilitáciu či pri tréningu výdrže v pozícii dosky.

Na začiatok stačí aj desať minút cvičenia denne

Ak je dôvodom toho, prečo necvičíte, nedostatok času, máme pre vás skvelú správu – na začiatok úplne postačí, keď sa budete cvičeniu venovať desať minút denne. Tak na čo ešte čakáte? Vybavte si svoj domov nevyhnutnými pomôckami, obujte si tenisky a pustite sa do toho.

Akonáhle sa do cvičenia raz pustíte a vytvoríte si z neho rutinu, uvidíte, že vás začne baviť. Postupne budete na svojom tele pozorovať zmeny, čo bude len ďalší dôvod na to, prečo pri domácom cvičení zostať.

Zdroj foto: Jacob Lund / Shutterstock.com