Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako si s obľúbeným  vidieckym štýlom zariadiť moderný domov plný nostalgie 

Zdieľať

Milujete nostalgiu, no zároveň potrebujete k svojmu pohodliu aj niečo moderné? Vhodnými krokmi a kombináciami sa dá aj s obľúbeným vidieckym štýlom zariadiť trendy domov plný nostalgie. 

Pokračujte v čítaní a my vás o tom pomerne rýchlo presvedčíme.  

Základom je originálny vidiecky nábytok 

Chcete si zariadiť moderný domov vo vidieckom štýle? Myslíte si, že je to nemožné? Omyl. Ak máte po ruke ten správny a originálny vidiecky nábytok, vaša snaha o vytvorenie štýlového interiéru s atmosférou bude odmenená maximálnym pohodlím a vkusom. 

Vidiecky nábytok je často inšpirovaný krásnymi farbami v jemných tónoch a prírodou s nádychom elegancie. Väčšinou ide o nábytok s prepracovanejšími detailmi, pričom zostáva stále elegantný.  

Aby ste sa ale nemuseli na tento nábytok iba dívať a mohli ste ho zároveň aj plnohodnotne používať, nielen špecifické ozdobné prvky, ale aj jednoduché, elegantné a funkčné línie nábytku sú dôležité. Aj materiály ako kameň, sklo, hliník alebo bronz dodajú doplnkom nádych modernosti, drevo tu však zostane hlavným protagonistom vidieckeho štýlu.  

Najlepšie farby pre dekoráciu vo vidieckom elegantnom štýle 

Pri vytváraní vidieckeho elegantného štýlu je potrebné vziať do úvahy navodenie optimálnej a špecifickej atmosféry. O tú sa postarajú nielen doplnky, ale aj ich farebné prevedenie, ktoré by nemalo byť v tomto prípade príliš extravagantné. To je dôvod, prečo neutrálna farba, ako je biela alebo krémová a pastelové odtiene, sú na tento účel ako stvorené. 

Biela je v prípade vidieckeho štýlu určite víťazná farba. Musí sa však použiť väčšinou na steny, aby nevznikol príliš veľký zmätok vzhľadom na množstvo prvkov zariadenia, bez ktorých vidiecky štýl jednoducho nefunguje. 

Veľmi zaujímavá je aj kombinácia dreva a všetkých farieb, ktoré odlišujú prírodné látky, ako je bavlna a ľan, ktoré umožňujú dodať prostrediu rustikálnejší vzhľad.  

Látky, ktoré obohacujú tento štýl a ktoré sa používajú ako na obrusy, tak aj na závesy, sa vyznačujú aj vzormi ako sú kvety, patchwork, káro, prúžky a iné kľúčové prvky tohto štýlu. 

Aj drsné organické povrchy bohaté na prirodzenú patinu sú kľúčovým prvkom moderného vidieckeho vzhľadu, preto na tento detail pri výbere štýlového konferenčného stolíka do obývacej izby myslite. 

Finálne doplnky pre interiér vo vidieckom štýle 

Ako sme spomínali vyššie, na dotvorenie interiéru vo vidieckom štýle vám nesmie chýbať množstvo doplnkov. 

Na obohatenie špecifickej atmosféry vidieckym štýlom vám dobre poslúžia vonné sviečky a lucerny umiestnené v rôznych miestnostiach. To isté platí pre farebné sklenené vázy, dekoratívne misy na umiestnenie na stoly alebo do predsiene. A nezabudnite na vankúše v spálni či na pohovke. Aj veľa prikrývok v prírodných farbách s ľahkými kvetinovými dekoráciami sú základ, s ktorým si pri vytvorení tohto štýlu určite vystačíte.  

Zdroj obrázkov:  

  1. brodtcast/Shutterstock.com
  2. Africa Studio/Shutterstock.com