Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Počuli ste už o technike face gym? Vyskúšali sme ju na vlastnej koži

Zdieľať

Viete koľko svalov sa nachádza na našej tvári? Je ich viac ako 50. Prekvapení? My po tomto zistení, rozhodne áno. A čo je zaujímavé, že ak pravidelne cvičíme a venujeme pozornosť nášmu telu a kondícii, stále sú ešte na našom tele svaly, ktorým nezvykneme venovať až takú pozornosť. Rozhodli sme sa to zmeniť a vyskúšať techniku face gym na tvári.

Skúsenosť redaktorky Vierky

Starostlivosť o pleť je téma, ktorú mám veľmi rada a osobne sa jej dosť venujem. Nakoľko je moja pleť citlivá so skúsenosťami s hormonálnym akné, mám už za sebou vyskúšaných niekoľko zaujímavých procedúr a takisto produktov.

Musím povedať, že o technike face gym som počula len nedávno, pritom v zahraničí je to jeden z najčastejších spôsobov, ako dopriať pleti zdravý a svieži vzhľad bez invazívneho zásahu.

Moje pocity z face gymu na vlastnej koži:

  • Je to príjemná metóda starostlivosti o pleť, ktorá môže byť v niektorej fáze citlivejšia, ale ten účinok stojí za to. Nič bolestivé alebo niečo, čo by sa nedalo vydržať.
  • Absolvovala som typ – original face tréning, ktorý je vysoko intenzívny (doslova človek cíti každý jeden sval) s využitím techník manipulácie so svalmi. Súčasťou bola aj lymfodrenáž a použitie EMS face liftingového prístroja.
  • Tréning trval 50 minút a doslova platí nasledovné:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Face Gym Košice (@facegym_kosice)

  • Moja pleť po tréningu bola napnutá, síce spočiatku začervenaná, ale na pocit zdravšia. Akoby sa jej lepšie dýchalo. Zvyknem pri svojej každodennej rutine vrstviť rôzne aktívne látky a starať sa o pleť ako najlepšie viem, ale po tomto tréningu akoby moja pleť ožila. Na prvý pohľad pleť vyzerala sviežo, napnutá, na pocit príjemne prekrvená, horné očné viečka neboli tak spadnuté ako zvyčajne. Pre mňa bol výsledok prirodzene krásna pleť.

  • Počas tréningu, kedy bola masírovaná zároveň aj krčná časť chrbtice, vlasová pokožka a časť dekoltu som si uvedomila, ako všetko so všetkým súvisí. Je veľmi potrebné starať sa o pleť aj zvnútra. A to dosiahneme nielen správnou výživou a doplnkami, ale napríklad aj takouto formou tréningu.

Pridanou hodnotu v mojom prípade bolo aj to, že po tréningu a masáži som pocítila neskutočnú úľavu v oblasti sánky. Žuvacie svaly každodenne výrazne zaťažujeme a môže to mať potom rôzne dopady na naše zdravie. Takže pre mňa benefit original face tréningu nie je len v oblasti krásy, ale aj zdravia. A myslím, že to ide ruka v ruke :).

Ďakujem trénerke Evke zo štúdia Stefani Vencel Esthetic Beauty za skvelý relax.

Štítky