Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Ako vybrať najlepšiu hračku pre vaše dieťa?

Zdieľať

Hračky sú pre dieťa prostriedkom k rozvoju motorických a psychických schopností. Pomocou hry sa dieťa učí a získava nové podnety, ktoré prispievajú k jeho správnemu vývoju. Dieťa zabávajúce sa hrou je poslušné a veselé. Pri výbere hračiek sa riaďte potrebami detí. Ako nájsť najlepšiu hračku pre vaše dieťa?

Hračky pre bábätká

Pri výbere hračiek nikdy neprihliadajte na kvantitu, ale na kvalitu. Kúpte radšej dve až tri multifunkčné hračky ako desať hračiek, ktoré skončia zabudnuté v kúte. Výber hračiek v prvom rade podriaďte veku dieťaťa. Novorodené deti a bábätká do jedného roku väčšiu časť dňa prespia. Keď nespinkajú, potrebujú hračky na rozvoj jemnej motoriky a sústredenia. Kolotoč nad detskú postieľku je peknou hračkou a dekoráciou zároveň.

Hračky pre deti, ktoré ešte nechodia, dokážu deti zabaviť vďaka zvukom alebo ich upútajú farbou. Kúpte svojmu bábätku šuštiacu knižku alebo hrkálku v tvare rozprávkovej postavičky. Pre deti, ktoré už dokážu sami sedieť sú určené plyšové hračky. Každé malé dieťatko by malo mať zvieracieho plyšáka. Najobľúbenejší sú mackovia. Plyšoví mackovia sa vyrábajú v rôznej farbe, vďaka čomu si ich zamilujú chlapci i dievčatá.

Hračky pre škôlkarov

Väčšie deti sa chcú podobať na svojich rodičov. Túžia skúšať ich remeslo alebo pomáhať pri domácich prácach. Pre dievčatko vyberte hračku vo forme kufríka, v ktorom sa skrýva malá kuchynka. Aby vám dcéra nekradla šminky a šperky, kúpte jej vlastný detský kozmetický set a detskú plastovú bižutériu.

Chlapci vo veku škôlkarov sa dokážu hodiny zahrať s nákladným autíčkom. Zoberte syna na ihrisko alebo do záhrady a postavte spolu s ním pieskové stavby od výmyslu sveta. Otcovi môže syn pomáhať s opravami vďaka kutilskej súprave. Všetky deti bez rozdielu sa rady hrajú na to, že majú vlastný domček. Praktický skladací mini stan budú zbožňovať. Po skončení hry stan jednoducho zložíte do tašky.

Niektoré hračky slúžia aj ako pekná dekorácia. Väčšie plyšové zvieratká alebo vankúšiky v tvare zvieratiek nádherne ozdobia posteľ a kreslo. Police skrášli puzzle a drevená hračka na ťahanie.

Hračky kreatívne

Pre väčšie deti sú ideálne hračky rozvíjajúce ich kreativitu. Väčšina detí si viac váži hračky vyrobené z dreva. Na internetových stránkach Sinsay https://www.sinsay.com/sk/sk/ kúpite hračky z dreva s trvácnou hodnotou. Drevené hračky sa často dedia z pokolenia na pokolenie. Ide o hračky, ktoré zaručene neskončia v koši alebo zabudnuté na poličke. Drevené nebývajú len stavebnice a kocky. Perfektnou kreatívnou hračkou je drevená, skladacia vežička, ktorá rozvíja predstavivosť a zmysel pre tvary. Pre školákov je skvelá pomôcka do školy a zároveň hračka drevené počítadlo s pestrofarebnými guľôčkami.

Pamätáte sa, ako ste milovali maľovanie na chodník s kriedami? Tento umelecký prejav budú milovať aj vaše deti. Farebné kriedy sa dajú využiť vonku alebo pri maľovaní na tabuľu. Maľovanie rozvíja fantáziu a nadanie detí.

Uskladnenie hračiek

Po hre nastáva čas upratovania, z ktorého spravte zábavnú činnosť. Naučíte deti poriadkumilovnosti a tomu, aby si hračky vážili. Menšie deti nedočiahnu na poličky a robí im problém ukladať hračky do zásuviek. Ideálne na uskladnenie hračiek sú koše na hračky. Koše na hračky s veselými motívmi a v pastelových farbách sa stanú ozdobou detskej izby. Koše sa dajú zasúvať do políc alebo tvarovo prispôsobiť veľkosti políc. Veľmi praktické sú koše s úchytmi a koše na hračky s možnosťou zloženia.