Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Beauty rituály, ktoré by ste mali poznať

Zdieľať

Starostlivosť o pleť je každodenná záležitosť. Stáva sa, že aj tie najkvalitnejšie krémy a prípravky na pleť nemusia fungovať tak, ako by sme chceli. Dôvodov môže byť hneď niekoľko. Pozrite sa s nami na to, aké rituály pri starostlivosti o pleť by sme mali dodržiavať, ak chceme dosiahnuť ten hlavný účinok – zdravá, vyživená a krásna pleť.

Základné je čistenie

Čistenie je nevyhnutnosť, ktorá zbaví pleť všetkých nečistôt. Ráno sa odporúča opláchnuť pleť vlažnou vodou, ale môžete ju opláchnuť aj za pomoci čistiaceho mlieka, emulzie, gélu, podľa toho, čo používate na pleť. Večer je vhodné tzv. double cleansing, čiže dvojité čistenie. V prvkom kroku pleť odličujeme jemným odličovačom a v druhom kroku pleť čistíme. Opäť produktom, ktorý najviac vyhovuje našej pleti.

Foto: pexels.com

Exfoliácia pleti

Po večernom čistení pleti sa odporúča používať exfolianty. Jedná sa o peelingové kyseliny, ktoré pomáhajú pleti zbaviť sa odumretých buniek. Niektoré sa dostanú aj do hlbších vrtstiev pokožky, čím prispievajú k zlepšeniu stavu pleti a celkovej regenerácii pokožky. Známych je niekoľko druhov týchto kyselín. Najznámejšie sú kyselina glykolová, mliečna, mandľová, salicylová. Každá z nich je určená pre iný typ pleti a majú aj rozličné účinky. Ak máte citlivú pleť, nie je vhodné používať exfoliant každý deň. Pri týchto produktoch si treba všímať, že sa uvádzajú v rôznych koncentráciách, preto ak s ich používaním začínate, treba začať s najnižšou koncentráciou, aby si pleť zvykla.

Prečítajte si o oxygénovej dermomasáži pleti.

Postupnosť produktov

Ak používate pri starostlivosti o pleť niekoľko produktov je potrebné riadiť sa pravidlom, najprv aplikujeme riedke, potom hustejšie produkty. Prečo? Tie s redšou konzistenciou sa skôr vstrebávajú. Ak by ste naniesli najprv produkt s hustejšou konzistenciou, tak vznikne bariéra, ktorá zabráni prieniku riedkeho produktu do pokožky. Druhým dôležitým pravidlom pri viacerých produktoch je, že produkty na báze vody majú prednosť pred tými, ktoré sú na báze oleja. Olej blokuje vstrebávanie vody do pokožky, preto ak chcete aj hydratovať aj vyživovať, aplikujte vždy v poradí 1. voda – 2. olej.

Foto: pexels.com

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo vitality – tekutý kolagén

Kombinovateľnosť produktov

Aktívne látky v kozmetike sú len vtedy aktívne a dosahujú priaznivý účinok, ak ich kombinujeme správne. Podstatné je, aby sa navzájom dopĺňali, preto je pred používaním vhodné poznať, čo je čo. Existuje niekoľko rád a tipov, ako kombinovať aktívne látky. Zaujímavé tipy nájdete napríklad na blogu blogerky Martiny, známej ako @smartbeauty. Kvôli iritácii pleti sa radšej vyhnite kombinácii exfolianty a retinoidy v jednom režime v starostlivosti o pleť. Dva skvelé antioxidanty vitamín C a retinol, obe sú antiageingové látky, ktorých kombinácia sa odporúča pre skúsených používateľov, na začiatku pri tejto kombinácii treba byť opatrný.

 

Štítky