Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Potrebujete pauzu? Doprajte si čas pre seba

Zdieľať

Zahoďte za hlavu každodenné starosti a povinnosti a doprajte si chvíľu pre seba. Každý z nás oddychuje inak, niekto pasívne, iný aktívne. Dôležité je byť chvíľu sám so sebou a dopriať si fyzický aj psychický oddych. Máme pre vás niekoľko tipov, ako využiť čas pre seba. 

Horúci kúpeľ

Ideálna forma relaxu je domáci kúpeľ. Použite vonný olej, emulziu, či soľ do kúpeľa. Skvelou na celkovú regeneráciu je magnéziová soľ alebo soľ s výťažkom levandule a medovky.

kúpeľ

Foto: pexels.com

Doprajte si špeciálnu starostlivosť

Aspoň raz týždenne je ideálne venovať svojej pleti špeciálnu starostlivosť. Peeling či pleťová maska je doplňujúca starostlivosť, ktorá zregeneruje vašu pleť. V ponuke je široká škála masiek a peelingov. Majú revitalizačné, regeneračné, vyživujúce, čistiace či hydratačné účinky. Ak žiadnu doma nemáte, nemusíte utekať do obchodu, vyrobte si z toho, čo chladnička dala.

Mohlo by vás zaujímať: Beauty rituály, ktoré by ste mali poznať pri starostlivosti o pleť

Tip zo Sveta ženy: Univerzálnou maskou pre akýkoľvek typ pleti, či už máte suchú, citlivú, normálnu, zmiešanú alebo dehydratovanú pokožku, je obyčajná vychladená kyslá smotana. Čím vyššie percento tuku, tým lepšie. Nechajte ju pôsobiť na pleti a opláchnite vlažnou vodou skôr, než zaschne.

To isté doprajte aj nohám, naneste hoci aj pleťovú masku na nohy, chodidlá zabaľte do mikroténového vrecka, potom do uteráka a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Vaše nohy si zaslúžia takisto špeciálnu starostlivosť.

Pusťte si hudbu

Zapnite si relaxačnú hudbu alebo príjemný jazz a nechajte sa unášať tónmi. Ak ste skôr akčný tip, tak si pusťte rytmickú hudbu a len tak si zatancujte. Pohyb vyplaví endorfíny a vy sa budete cítiť lepšie a šťastnejšie.

tanec

Foto: pexels.com

Prečítajte si niečo

Začítajte sa do pútavého deja, ktorý vás pohltí a vy v momente zabudnete na všetky starosti alebo sa inšpirujte a povzbuďte motivačnou literatúrou. Inšpirujte sa našimi knižnými tipmi.

Pusťte si film

Pusťte si svoj obľúbený film, pri ktorom viete, že vás zaručene pobaví. Alebo si vyberte novinku z Netflixu, či zaujímavý dokument.

pozrieť si film

Foto: pexels.com

Venujte čas milým spomienkam

Vymeňte fotky v rámikoch alebo nahliadnite do fotoalbumov. Máte ideálny priestor a čas na to, aby ste nechali vyvolať fotky ešte z minulého roka. Nenechávajte svoje zážitky len v online podobe.

Vráťte sa k tradičným hobby

Viete štrikovať, šiť, pliesť, háčkovať či vyšívať? Oprášte túto zručnosť a vráťte sa k tomu. Dlhé jesenné a zimné večery sú na to ako stvorené.

štrikovanie

Foto: pexels.com

Alebo si len tak sadnite do svojho obľúbeného kresla či útulného kútika, zapáľte si sviečku, zavrite oči a zhlboka dýchajte. Nechajte tomu čas a priestor, kým sa všetky myšlienky, ktoré vám prelietávajú hlavou, upokoja.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť