Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

V tomto divnom období je veľmi ťažké, a veľmi potrebné si nájsť čas pre seba. Máš ho? Dokážeš si ho nájsť v tom kvante povinností? Posledné dni, mesiace, vlastne už rok, zastávaš rolu matky, manželky, kuchárky, pracovnú rolu, rolu učiteľky, rozhodcu medzi deťmi, všetko. Je to náročné. Ale vieš si nájsť čas na seba? Si výnimočná, si unikátna, si predovšetkým žena. Pamätaj na to!

Žena, keď sa stane matkou, väčšinou už zabudne, že je žena. Ale prečo? Pretože je už iba matka? Pretože má strach, že zlyhá ako matka? Alebo preto, že proste naša spoločnosť ju odsúdi, že je sebecká a egoistická? Sebestredne a narcisticky orientovaná? Ba priam nezodpovedná matka?

Možno si sa v týchto otázkach našla aj ty… Ale nezabúdaj… Keď chceš dať deťom, rodine a mužovi to najlepšie zo seba… Treba si nájsť čas na seba! Nezáleží na tom, či si matka, alebo slobodné dievča. Stále si ŽENA!

Ja mám tiež rodinu. Už nie som bezhlavý vetroplach, bez „zodpovednosti“ a s nekonečným časom. Práveže som sa stala milujúcou a starostlivou matkou. Pracujem online, riadim svoje podnikanie, starám sa o domácnosť, muža, dieťa..

A práve teraz si uvedomujem, ako veľmi žena potrebuje mať práve teraz čas pre seba. Aby načerpala silu, motiváciu, aby zregenerovala, aby si oddýchla.. Aby bola plnohodnotnou bytosťou pre tých, ktorí ju potrebujú, pre ktorých práve takou chce byť.

Čas pre seba

Čas pre seba je niečo extra. Sprirituálne, esenciálne, nutné, potrebné, psychohygiena. Spojenie seba samej so svojím ja. Tento čas pre seba veľmi súvisí aj so správnou a poctivou starostlivosťou o svoju pleť. Nájdeš si každý deň ráno a večer čas na svoju dennú rutinu? Krátke cvičenie?Nájdeš si každý deň v tej spleti povinností čas na seba-spojenie?Vieš v sebe každý deň nájsť pravú ženu?

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť nie je len povrchná rutina. Pestuješ si tým v sebe všetky dôležité SEBA – láska, hodnota, reflexia, rešpekt. Si jedinečná, si harmonická bytosť, ktorá dáva teplo domova, dokážeš dať život, si bohyňa.

Či máš rodinu, či nemáš. Či máš dieťa, alebo nie. Či máš priateľa, alebo si sama.. Si žena a máš svoje potreby. Si žena a máš svoje dni. Si žena a musíš sa o seba patrične starať. Vždy!

Rob to, pri čom si oddýchneš

Prečítaj si dobrú knihu. Urob si skvelý kúpeľ. Zhlboka sa vonku nadýchaj čerstvého vzduchu, nech sa Ti dostane do každej bunky. Zavolaj dobrej kamoške. Či si mladá, či stará. Či si mama, babka, sestra, milenka, manželka, frajerka, prababka, teta. Choď s kamoškou len tak von.

Zašportuj si. Nájdi si ten správny šport pre seba. Urob si kozmetiku. Urob si manikúru. Urob si vlasy. Je veľa vecí pre nás ženy. Hlavne to urob. Pravidelne. 

Každá žena chce byť krásna, milovaná, uznávaná, chce rozdávať zo seba to najlepšie a najkrajšie, dávať zo seba potrebnú energiu, povzbudzovať svoje okolie. Veľa žien to nevysloví nahlas, možno ani TY, ale tiež to chceš. Či sa mýlim? Aj ty chceš byť krásna pre svojho muža, priateľa, pre svoje deti.. Ale hlavne chci byť takáto sama pre seba!

Predstavuj si

Predstav si, ako by si sa cítila, keby jedného dňa pozrieš do zrkadla a uvidíš tam práve takúto ženu. Silnú, krásnu, charizmatickú, oddýchnutú, žiarivú, šťastnú, s úsmevom na tvári. Ako by si sa cítila? Predstav si to. Učiň tak, aby Ti tá predstava išla priamo zo srdca.

Zahľaď sa do toho zrkadla. Na ten obraz. Kto stojí pred Tebou? Si to ty? Alebo len vymyslený obraz? Ako sa cítiš? Chceš sa tak cítiť každý deň? Tak to rob! Dovoľ si to! Cíť sa ako princezná každý deň. Nájdi v sebe tie pocity, aké chceš zažívať a staraj sa o seba každý deň! Na čase a mieste nezáleží! Záleží len na tom, že to budeš robiť každý deň. Úprimne. Že si uvedomíš, že môžeš. A začni tak žiť!

Oči a duša sú zrkadlom Teba

Oči a tvár sú zrkadlom a odrazom našej duše. Všetko šťastie sveta, trápenie, spokojnosť či choroba, neha, teplo tvojej dlane, úsmev. Všetko sa na Tebe odrazí. Všetko sa Ti ukáže na tvári a pleti, na tele, na zdraví. Trénuj si tú svoju rutinu. Osobný čas. Sebalásku.

Len tak dokážeš byť plnohodnotnou matkou, ženou, milenkou, vzorom. Len tak budeš šťastná a naplnená, a dokážeš to zo seba predať daľej. Len tak dokážeš mať šťastnú a zdravú rodinu, deti. Vraví sa, keď je spokojná žena, je spokojná celá rodina. A je to tak. Musíš, chceš, sprav to.

Čas pre seba nie je sebeckosť

Možno si sa v týchto riadkoch našla, možno rozmýšľaš o čom sa tu píše, lebo spoločnosť nás učí inak. A vieš čo? NIE! Možno práve teraz rozmýšľaš, či takéto správanie nebude od Teba sebecké, egoistické. Že to nie je správne.

Ale vieš čo? Nesprávne je len to, čo dusíš v sebe a potláčaš, a ospraveldňuješ si to v sebe, že prečo nie. Ale choď za hlasom svojho srdca. Buď štastná. Rob šťastným svoje okolie.

Buď žena, dopraj si

Buď žena. Milujúca, energická, láskyplná, život dávajúca, zodpovedná, starostlivá, ženská. Iba oddýchnutá budeš všetko zvládať s hrdosťou, ľahkosťou a radosťou. Takže hlavu hore a smelo do toho!

Buď tou ženou, do ktorej si sa zahľadeľa v tom zrkadle. Buď tou ženou, na ktorú bude vždy hrdé Tvoje dieťa. Buď tou ženou, do ktorej sa práve ten Tvoj zamiluje znova, a znova. Buď tou.. Výnimočnou, jedinečnou, originálnou a šťastnou.

Si dôležitá. Áno, TY si dôležitá..

 

Štítky