Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Christian Louboutin – ikonické lodičky s červenou podrážkou

Zdieľať

Lodičky s vysokým ihličkovým podpätkom s červenou podrážkou – louboutinky by spoznala asi každá žena. Za týmito ikonickými lodičkami stojí návrhár Christian Louboutin. Za ich vznikom stojí viacero náhod a inšpirácií, ktoré dali týmto lodičkám ich perfektný a dokonalý dizajn.

Chuť vzoprieť sa

Nápad navrhovať lodičky sa u Ch. Louboutina zrodil už v detstve. Ako 10 ročný navštívil múzeum kde si všimol značku, ktorá zakazovala vstup ženám s topánkami s ihličkovým  podpätkom, aby nezničili podlahu. Tento obrázok zostal v jeho hlave a postupne v ňom rástla chuť vzoprieť sa tomuto zákazu.

V šestnástich rokoch ako obuvník samouk začal vytvárať prvé návrhy obuvi. Pracoval na voľnej nohe pre rôzne módne spoločnosti až si v roku 1991 otvoril vlastný butik v Paríži.

Prečo červená

Za červenou podrážkou lodičiek je zas inšpirácia, ktorá prišla naozaj neočakávane. Pri navrhovaní topánok si všimol asistentku, ktorá si farbila nechty červeným lakom. A bolo to. Ch. Louboutin zobral červený lak a natrel ním podrážku lodičiek. Od tej doby sú lodičky s červenou podrážkou charakteristickým znakom tejto značky.

Čím vyššie tým lepšie

Zo začiatku navrhoval Ch. Louboutin len lodičky na vyššom ihličkovom opätku. Výška podpätku bola minimálne 12 cm. Nohy žien v tak vysokých ihličkách vyzerali naozaj dlhé, štíhle a nádherné. Loubotin vrátil eleganciu lodičiek s ihličkovým opätkom do sveta módy a udržal ju v nej do dnešných čias.

Legendárnou sa stala kolekcia lodičiek s názvom Nudes, ktorá spôsobila v módnom priemysle malú revolúciu. V roku 2013 sa pod touto značkou objavili lodičky v piatich odtieňoch hnedej farby. Ženy si tak mohli vybrať farbu topánok, ktorá ladila z ich tónom pleti. Lodičky „pleťovej“ farby opticky predĺžili nohy a zvýraznili ich krivky. Neskôr sa škála odtieňov rozšírila o ďalších 8 a pribudli ďalšie štýly lodičiek. Ak máte doma lodičky v hnedej farbe viete odkiaľ sa vzali.

Rozšírenie sortimentu Louboutin

Zo začiatku sa pod značkou Louboutin predávali len topánky pre ženy. V roku 2003 sa ponuka rozšírila o kabelky a dámske doplnky. V roku 2009 sa na pultoch objavila aj pánska kolekcia topánok. Ponuka tovaru sa postupne rozrastala a v súčasnosti nájdete s logom Louboutin aj detské topánky ale aj laky na nechty, rúže na pery či očné tiene. Aj tejto časti sortimentu dominuje ikonická červená farba, ktorú nájdete na podrážkach topánok.

Ak túžite po Louboutin-kách ale netrúfate si na topánky s tak vysokým podpätkom nemusíte sa tejto značky vzdávať. V ponuke nájdete aj lodičky na nižšom opätku (10,8, 7 alebo 5 cm), balerínky, tenisky či čižmy.

Cena louboutin-iek

Určite vás zaujíma za koľko si môžete lodičky Louboutin kúpiť. Cena lodičiek tejto značky sa pohybuje okolo 800 euro. Ak siahnete po luxusnejšom variante s kryštálmi počítajte, že sa cena môže vyšplhať aj na niekoľko tisíc euro.

Nie všetky topánky s červenou podrážkou sú louboutin-ky. Ak si chcete kúpiť originálne louboutin-ky budete si musieť nájsť najbližší predajňu. U nás ju nenájdete. Najbližšia predajňa je vo Viedni. Kúpiť si ich môžete aj online priamo na stránkach Louboutin.

Zdroj: https://us.christianlouboutin.com/us_en/la-maison-christian-louboutin

Ilustračný obrázok – pixabay.com

Štítky