Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Čo variť? Riešením tejto dilemy sú 2 jednoduché tipy ako na to

Zdieľať
čo variť

Foto: pexels.com

Aktuálne sme viacerí doma a je potrebné variť každý deň. Nie je to vždy jednoduché popri práci z domu, učení sa a starostlivosti o domácnosť. Ako si to uľahčiť? Čo robiť, keď už dochádzajú nápady? Pomôžeme vám vyriešiť túto dilemu. V článku na vás čakajú 2 jednoduché tipy, ako vyriešiť túto dilemu a 2 inšpiratívne instagramové profily, ktoré sme vybrali z našej redakcie. 

Plánujte, čo budete variť

Základné pravidlo znie plánovanie. Dôležité, ako sa vyhnúť tomu, že už neviete, čo máte variť, je plánovať jedlá dopredu. Pamätáte si ešte na časy školských jedální, kedy nás so začiatkom týždňa čakal aj rozpis jedál na každý deň? Inšpirujte sa. Plánovanie jedálnička vám ušetrí čas a častokrát aj vašu peňaženku.

Týždenný prehľad jedál je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť otázke, čo dnes budem variť? Okrem iného, dopredu premyslené jedlá sú zárukou toho, že nákupný zoznam budú tvoriť len tie veci, ktoré potrebujete. Takto sa vyhnete nakupovaniu plného zmätkov a surovín, ktoré nepotrebujete alebo nevyužijete.

Výhody:

  • ušetrite čas
  • ušetrite peniaze
  • minimalizujete čas potrebný na nákup v obchode

Inšpirujte sa tým, čo varia iní

Občas príde deň, kedy treba v kuchyni jednoducho „niečo vyčarovať“ a uvariť na obed či večeru staré známe „čo chladnička dala“.

Taký čas zvykneme hľadať inšpirácie. Blogy, stránky plné receptov podľa jednotlivých typov surovín a typov jedál sú skvelou pomôckou. Na instagrame sa počas lockdownu stali veľmi obľúbenými tzv. stories a výbery so zameraním na týždenné jedálničky.

Za redakciu vyberáme náš najobľúbenejší slovenský profil, ktorý má mladá mamina Viki @manzelkomama. Tá píše: „Ja si robím vždy v nedeľu večer zoznam na týždeň, čo variť. V tejto dobe, kedy varíme všetky nonstop, je to skvelé a super mi to funguje. Rovno si popri tom robím zoznam na nákup plus začínam týždeň vždy s tým, čo treba spotrebovať.“ Do výberu s názvom Čo variť? ukladá jednotlivé jedálničky.

manzelkomama

Foto: IG @manzelkomama

čo variť

Foto: IG @manzelkomama

Z Čiech nás zaujala Terezka a jej profil @teaolivova, na ktorom okrem jedálničkov nájdete aj zaujímavé recepty a rada zdieľa tipy na varenie zo zvyškov pod hashtagom #kralovskezbytky. Ideálne, ak sa vám zvýši mäso z pečeného kurčaťa po nedeľnom obede a neviete, ako ho zakomponovať do iného jedla. Tých tipov je samozrejme viac, určite sa oplatí sledovať rôzne jej výbery, ale aj jednotlivé príspevky. Tipy na jedálničky nájdete hneď v prvom výbere s názvom Jídelníčky.

teaolivova

Foto: IG @teaolivova

čo variť

Foto: IG @teaolivova

Štítky