Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Daniela Holičková: Chceli sme niečo jednoduché a estetické, tak vznikol nápad s vešiakom v tvare kvapky

Zdieľať

Daniela Holičková stojí za minimalistickou značkou TinyDecor. Ručne vyrábané drevené vešiaky v tvare kvapky sú nielen funkčnými, ale aj štýlovými bytovými doplnkami. Aj napriek dôsledkom úrazu, ktoré ju obmedzujú pri práci s rukami, rozvíja slovenskú značku a venuje sa tomu, čo má rada. 

predsieň

Foto: Daniela Holičková, TinyDecor

V rozhovore nám Daniela Holičková prezradila viac:

  • o príbehu značky TinyDecor
  • o tom, ako vznikol nápad vyrábať drevené vešiaky v tvare kvapky 
  • o tom, ako vytvára príjemnú atmosféru u seba doma
  • aký interiérový štýl má rada
  • aké bytové doplnky u nej doma nesmú chýbať

Stojíte za značkou TinyDecor. Tiny z anglického prekladu znamená okrem iného aj útulný. Ako podľa vás vyzerá útulný domov?

Útulný domov pre mňa musí mať predovšetkým harmonicky farebne zladené jednotlivé prvky v interiéri, nielen nábytok, ale aj doplnky. Vždy podľa hesla – menej je niekedy viac. Útulný domov pre mňa je zariadený v teplých príjemných farbách, jednotlivé prvky v interiéri sú z prírodných materiálov, na stole sú živé kvety.

V logu vašej značky sú tri lístky. Čo symbolizujú?

Pôvodne sme mali v logu lupene kvetov, ktoré sme vymenili za lístky stromu ako symbol dreva.

Vyrábate originálne, nielen funkčné, ale aj dekoračné vešiaky Oski. Ako to vlastne celé vzniklo – vyrábať vešiaky v tvare kvapky? Prečo práve tento tvar?

V našom dome máme pomerne malú a úzku chodbu, kde sa nám zmestila iba malá vešiaková stena. Keď k nám prišla väčšia návšteva často bol problém s odkladaním oblečenia.

Premýšľali sme, ako to vyriešiť, hľadali sme vhodné riešenie, aby priestor vyzeral pekne a zároveň sme vyriešili problém so zavesením oblečenia, keď príde návšteva. Chceli sme niečo jednoduché a estetické, tak vznikol nápad s vešiakom v tvare KVAPKY, ktorý neskôr dostal meno OSKi.

Prečo práve KVAPKA – je symbolom života na zemi, potrebujú ju k svojmu životu ľudia, zvieratá aj rastliny a stromy, aby mohli rásť.

Prosím, priblížte nám troška proces pri výrobe vešiakov, čo to všetko obnáša?

Hmm, proces výroby toho obnáša naozaj veľa. Keďže je to zatiaľ náš jediný výrobok, necháme si ho zatiaľ pre seba, trošku zahalený tajomstvom. Najdôležitejšie je pre nás hlavne výber kvalitného dreva, potom to chce veľkú dávku trpezlivosti a zručností, keďže je to ručná práca.

vešiaky

Foto: Daniela Holičková, TinyDecor

Z akého materiálu a v akých farebných prevedeniach Oski vešiaky vyrábate?

Vešiaky OSKi vyrábame z bukového, dubového a jaseňového dreva. Dubové a jaseňové sú zatiaľ v prírodnom odtieni ošetrené iba lakom.

Dubové vešiaky sú farbené ekologickou akrylátovou farbou určenou aj na detský nábytok. Máme v ponuke tieto farebné odtiene: biele, čierne, antracitové, pastelovo modré, pastelovo ružové, mentolové, žlté, krémové a eukalyptové. Všetky vešiaky sú prelakované krycím ekologickým lakom pre dlhú trvácnosť.

Každá z vecí, ktorú v domácnosti využívame, má nejakú nosnosť a vyžaduje určitú údržbu. Ako to je pri vešiakoch Oski? Akú majú nosnosť a majú nejakú špeciálnu formu údržby?

Vešiaky OSKi hoci nie sú veľké, majú nosnosť 15 kg. Vôbec nevyžadujú špeciálnu údržbu, stačí ich občas pretrieť vlhkou handričkou s použitím prípravku na ošetrovanie masívneho dreva. Odporúčame to najprv vyskúšať na menej viditeľnom mieste, či zvolený prípravok vyhovuje.

Kde všade sa dajú Oski vešiaky využiť? Je ich využiteľnosť bez obmedzení povrchu a priestoru?

Naše vešiaky OSKi sa dajú využiť kdekoľvek v interiéri, najviac sa samozrejme montujú do predsiení a detských izieb. Ale určite si nájdu svoje miesto aj v spálni na odloženie nočnej bielizne, krásne vyzdobia priestor schodiska, kde bude ich účel skôr dekoračný. Tiež ich môžete použiť v kuchyni na odkladanie zástery alebo utierky. V kúpeľni ich môžu naši zákazníci použiť tiež, musia nás, ale na to upozorniť pri objednávke, aby sme zvolili na povrchovú úpravu špeciálny lak.

Ak by ste rozširovali sortiment, aké bytové doplnky by dopĺňali vašu aktuálnu ponuku vešiakov Oski?

V najbližšej dobe chceme rozšíriť ponuku o textilné bytové doplnky ako dekoračné vankúše a posteľné obliečky. Neskôr plánujeme sortiment našich výrobkov rozšíriť o príručné stolíky a malé odkladacie priestory a možno aj ďalšie vešiaky.

Prečítajte si: Slovenka Mirka vytvára nádherné dekorácie: Pri háčkovaní vypúšťam z hlavy prácu 

Na facebookovom profile TinyDecor sa nachádzajú aj príspevky s názvom „Na slovíčko o interiérovom dizajne“. Aký je váš obľúbený interiérový štýl a prečo?

Mojím obľúbeným interiérovým štýlom je mestský minimalizmus, čiastočne doplnený prvkami škandinávskeho štýlu. Mám rada jednoduché a účelné predmety, ktoré sa navzájom nerušia.

Interiér pre mňa musí byť jednoduchý a harmonicky zladený, nesmie v ňom nič dôležité chýbať ani byť navyše.

Akými bytovými doplnkami a dekoráciami vytvárate príjemnú atmosféru u vás doma?

U nás doma nesmú chýbať sviečky a svietniky, drobné dekorácie z dreva, fotografie, pár obrazov a samozrejme dekoračné vankúše.

Z rozhovor ďakujeme Daniele Holičkovej z TinyDecor