Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

3 tipy ako si vytvoriť útulný domov za pár minút

Zdieľať

Každý z nás sa chce cítiť doma pohodlne a spokojne. Útulný domov pôsobí príjemným dojmom. Stačí len pár maličkostí, ktoré vytvoria z daného priestoru miesto, kde sa cítime dobre. Ukážeme vám, čo by nemalo chýbať v takej domácnosti a ako si za pár minút vytvoriť útulný domov.

Deky a prikrývky

Niet nad ten skvelý pocit, ako keď sa zababušíme do deky v kresle či na pohovke. Deka, pléd alebo prikrývka, to všetko je momentálne k dispozícii v kamenných alebo v online obchodoch v rôznych farbách, tvaroch aj materiáloch. Počas chladnejších mesiacov sa uprednostňujú prikrývky z vlnenej zmesi, či bavlnenej tkaniny, ale obľúbené sú aj prikrývky a deky z umelej kožušiny, prípadne iných umelých a syntetických vlákien. Medzi umelé a syntetické vlákna patrí predovšetkým známy polyester a akryl. Podľa štruktúry daného materiálu a procesu výroby nájdete v ponuke prikrývok názvy ako žakárová, flísová, ženilková, zamatová, vafľová a podobne.

zdroj: h&m home

Vankúše

Pocit útulna navodí aj výber vankúšov. Rôzne veľkosti, tvary a farby ozdobných vankúšov vám vytvoria zaručené pohodlie. Dekoračné vankúše nie sú len štýlovým doplnkom interiéru, ale aj funkčným. Ak ich už doma máte niekoľko a nechcete investovať do ďalších, ale žiada sa vám zmena, skúste sa poobzerať len po ozdobných obliečkach. Nimi ľahko zmeníte a oživíte interiér podľa predstáv.

Sviečky

Symbolom útulna sú pre mnohých sviečky. Sviečka dokáže navodiť príjemnú atmosféru svojím blikajúcim svetlom, v niektorých prípadoch, ak má sviečka drevený knôt, tak aj zvukom a ak sa jedná o vonnú sviečku, jednoznačne aj vôňou. Na trhu sú dostupné rôzne prevedenia. Ak pre vás sviečka nie je len estetickou záležitosťou, isto vás pri výbere bude zaujímať, z čoho je vyrobená a aký má knôt. Veľmi kritizované sú bežne dostupné parafínové sviečky, ktoré pri ich pálení uvoľňujú nebezpečné látky. Pozor aj na tzv. gélové sviečky, pretože zvyknú mať knôt s olovenou výstužou. Zo zdravotného hľadiska sú ideálne sviečky z včelieho vosku, sójového vosku alebo stearínové kryštalické sviečky.

zdroj: bellarose

Niekedy stačí len málo, prestrieť obrus na stôl, na ktorý položíte vázu s kvetmi. Prípadne použiť nové prestieranie, vymeniť záclony alebo závesy na oknách. Je to už na vás, čím navodíte príjemnú atmosféru u vás doma. Hlavne nech to vystihuje vás a vaše predstavy, len tak sa budete cítiť doma útulne.

Vytvorte si vo vašej spálni útulnú zónu na relax a pokojný spánok

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť