Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Erika Rein v spolupráci s Danielom Kapitánom spievajú o zachovaní vnútornej sily v partnerskom vzťahu

Zdieľať

Mladá talentovaná speváčka Erika Rein využila počas pandémie chvíle strávene doma veľmi produktívne. Písala nové texty, zaznamenávala hudobné nápady a teraz prichádza so svojím tretím oficiálnym singlom LAV Song o zachovaní si vlastnej tváre a priamosti v partnerskom vzťahu.

Skladba je dielom, v ktorom sa spojili autorsky Erika Rein, Daniel Kapitán, klavirista Peter Kunzo a známy producent Hoodini.

Nosnú melódiu refrénu piesne speváčka skomponovala už pred pár rokmi, no až teraz vznikla konštelácia, ktorá podnietila vznik komplexnej skladby a videoklipu. „Pieseň je o obyčajnom vzťahu, pomenúvam v nej bežné pocity človeka, ktorý nechce v partnerskom vzťahu stratiť seba samého a hlavne túži po priamosti,“ prezrádza Erika hlavnú podstatu skladby, ktorá je fiktívnou spoveďou vychádzajúcou z problémov ozajstných vzťahov. „Ja žijem ako každé bežné dievča. S blízkymi priateľmi radi rozoberáme všetko a s priateľkami hlavne vzťahy,“ dodáva so smiechom Erika.

Na svete je unikátna skladba, ktorej cieľom je zlepšiť sústredenosť

„Daniela Kapitána obdivujem a vzhliadam k nemu už dlhé roky a máme krásny kamarátsky vzťah. Spoznali sme sa niekedy okolo roku 2015, kedy som ho prvýkrát počula spievať a ostala som očarená z jeho farby hlasu, cítenia, ale predovšetkým z toho, že je charizmatická osobnosť,“ hovorí Erika a ďalej objasňuje zrod spolupráce: „Časť piesne som mala zloženú a premýšľala som nad nejakým spestrením a v tej chvíli mi napadlo osloviť na spoluprácu Daniela. Ten súhlasil a čoskoro sme mali napísaný text a jednotlivé party, ktoré v skladbe spievame. Nakoľko sme okrem našich hlasov chceli použiť ešte jeden živý nástroj, oslovili sme môjho kamaráta a výborného klaviristu Petra Kunza, ktorý skladbu krásne obohatil.“

Ako hovorí Daniel, zo skladby mal podobný pocit, ako keď spolu spievali Ain’t No Mountain High Enough. „S Erikou si v hudbe dosť rozumieme, obaja sa obklopujeme muzikantmi a máme silný vzťah k živej kapele a koncertovaniu. Po tom ako ma oslovila, som mal hneď predstavu o tom, ako prispieť hudobne aj textovo. Som tiež rád, že sme vo videu vypichli moje tetovanie Spidermana, ktoré mám na ruke. Spiderman bol totiž moja prvá videohra, ktorá nesie so sebou symboliku – s veľkou silou prichádza veľká zodpovednosť,“ popisuje Daniel spoluprácu so speváčkou na piesni i videoklipe.

Ako si zlepšiť imunitu? Správna strava vám dokáže pomôcť, radí výživová poradkyňa Miriam Varšová

Skladba sa nahrávala v štúdiu u Hoodiniho a o mix a mastering sa postaral Matej Straka zo skupiny Nerieš. Vytvorenie skladby, ktorá by vypovedala o partnerskom vzťahu z pohľadu udržania si vlastnej identity a ustráženia si slobody sa ironicky odzrkadlilo v názve skladby. „Nechceli sme sa vybrať cestou love songu, ale ironicky sme skladbu pomenovali LAV Song,“ dopĺňa Erika.

Natáčanie interiérových záberov prebiehalo v centre bratislavského bytu, ktorý si s natáčacím tímom na pár hodín zapožičali. Nakoľko počasie scenáru neprialo a pršalo, po krátkom exteriérovom nakrúcaní boli nútení dotočiť aj ďalšie scény v interiéri, ako prezrádza Erika: „Vďaka tomu sme mohli zažiť nečakane príjemnú a krásnu atmosféru v nádhernom ateliéri Art Atelier A, ku ktorému patria štyri úžasné dámy, ktoré počas natáčania boli prítomné a starali sa o náš komfort a dobrú náladu. Odniesla som si z natáčania jednu krásnu pomaľovanú košeľu a svoj obraz, ktorý som kreslila počas natáčania.“

Postavu tatéra stvárnil reálny tatér Tomáš Hoffmann, ktorý sa tomuto kreatívnemu povolaniu profesijne venuje. Nakoľko však Daniel Kapitán už signifikantné tetovanie Spidermana vytetované mal, je scéna pre účely videoklipu zinscenovaná. Videoklip režíroval a natočil Martin Miko, s ktorým Erika spolupracovala aj na predchádzajúcom klipe.

Singel LAV Song je predzvesťou pripravovaného debutového EP, na ktorom speváčka pracuje. Na EP sa budú nachádzať skladby v angličtine aj slovenčine. „Prirodzene viem rodným jazykom jasnejšie vyjadriť svoje pocity a myšlienky, a preto som sa rozhodla tvoriť aj v mojom materinskom jazyku a tiež si prajem, aby mojim textom rozumeli všetci Slováci,“ uzatvára Erika.