Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Je potrebné mať zdravú vodu aj doma

Zdieľať

Nie každý býva v bezchybných oblastiach. Niekto má problémy s hlukom, niekto s ovzduším a niekto zase s vodou. Tých problémov samozrejme môže byť viac, pretože aj obyčajná voda vám nemusí byť po chuti. Chyba pritom môže byť kľudne na strane prírody, kedy je potrebné ju upraviť alebo naopak, na strane dodávateľa. Aby ste si ale boli istí dobrou kvalitou a aj chuťou, občas musíte staviť na svoje vylepšenia, ktoré vám pomôžu. 

Ako najlepšie prečistiť vodu 

Prečo je skutočne potrebná UV lampa na vodu? Ide o výbornú pomoc, ktorú oceníte v domácnosti s malými deťmi, ale samozrejme aj v každej inej. Tieto UV lampy sú totiž určené na odstránenie rôznych baktérií a vírusov.  

Používajú sa najmä na chate alebo v rodinných domoch, kde je hlavným zdrojom vody studňa alebo vrt. Samozrejme, ide aj o skvelú kontrolu vody z klasickej mestskej prípojky. Ak vlastníte reštauráciu alebo hotel, UV lampy sa používajú aj tu na kontrolu vody a jej následnú dezinfekciu. Výber lampy by ste mali nechať na odborníka. Určite vám v kamennom alebo internetovom obchode výborne poradia. 

Konečne vhodná nielen pre vás, ale aj pre rastliny 

To, že sa o svoje kvety staráte príkladne ešte nemusí znamenať automatické víťazstvo. V prípade tvrdej vody sa im dariť nemusí a potom je potrebné vodu nechať odstáť. Ale nejde len o kvety, mnoho ľudí je citlivých na mäkkosť vody. Riešení je niekoľko. Niektoré sú drahšie, napríklad presťahovať sa do oblasti, kde nie je tak tvrdá voda. Samozrejme, to nie je v mnohých prípadoch možné. 

Riešením problému nekvalitnej vody môžu byť aj rôzne filtračné zariadenia na vodu, ktoré majú rôzne podoby. Veľmi obľúbený je uhlíkový filter na vodu, ktorý ju zbavuje chlóru a iných nezdravých zlúčenín, ktoré voda obsahuje. Takéto filtre sú veľmi výkonné, a tiež cenovo prijateľné. 

Alebo si môžete kúpiť špeciálne zmäkčovače vody do domu. Veľmi obľúbené sú magnetické alebo elektromagnetické zmäkčovače. Dávajte si však pozor, pretože pri tvrdej vode môžete tiež doplatiť na upchaté potrubie, ktoré by vám mohlo spôsobiť väčšie škody. Siahnite preto po zmäkčovači čím skôr. 

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com