Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Jednoduché inšpirácie na adventné dekorácie

Zdieľať

Blíži sa obdobie adventu, ktorého symbolom sú predovšetkým adventné vence. V domácnostiach s deťmi sa stali obľúbenými aj adventné kalendáre. My sme si však pripravili troška netradičné, o to viac zaujímavé a kreatívne nápady na adventné a predvianočné dekorácie.

V jednoduchosti je krása

Doma isto nájdete 4 prázdne fľašky, najlepšie v rovnakej veľkosti. Vyplňte ich napríklad hlinou, machom alebo dekoračným pieskom a vložte do nich sviečky. Podľa fantázie a materiálu, ktorý doma máte, ich ešte ozdobte živou vetvičkou alebo špagátom či ozdobnou stužkou.

Namiesto fľašiek použite hrnčeky, ideálne staršie, nepoužívané. Dekorujte celou škoricou, orechmi či žaluďmi a jednoduchá dekorácia je hotová.

Tip zo Sveta ženy: Okrem celej škorice je skvelou dekoráciou korenie badián. Nielen krásnou arómou, ale aj svojím tvarom, ktorý pripomína hviezdu, spestrí nie jeden aranžmán.

Prečítajte si o aranžmánoch, ktoré vám dlho vydržia

Kreatívnou dekoráciou je použitie pohárov na stopke. Stačí ich obrátiť dolu hlavou. Spodný priestor vyplňte imelom, vianočnými guľami, či šiškami a na vrch už len položíte sviečky. Aké jednoduché.

Nevyhadzujte plechovky, takisto sú skvelým materiálom na výrobu adventnej dekorácie. Nechajte ich čisté alebo oblepte jutovinou, vložte do nich sviečky, pridajte šišky alebo jarabinu.

Prečítajte si aj o symbolike adventu

Servírujeme na podnose

Alternatívou klasického adventného venca je vyskladanie sviečok, vetvičiek a drobných dekorácií na podnose. Na podnos, tácku alebo väčší tanier položte hmotu – zelený florex. Najprv rozložte sviečky a okolo nich pozapichujte živé vetvičky. Nakoniec doplňte výzdobou, ktorú máte k dispozícii.

To isté môžete urobiť, ak máte starý hrantík, jednoduchá rustikálna dekorácia sa bude vo vašej domácnosti vynímať.

Podobne, ak máte už nepoužívaný podnos na stopke, ktorý doteraz slúžil na tortu či koláč, vyskúšajte len voľne rozložiť sviečky a medzi to rozložiť vetvičky, šišky a iné dekorácie podľa fantázie.

Skvelým nápadom je etažér, ktorý vám umožní vyskladať jednotlivé prvky, ako sú sviečky, svetielka, ozdoby do jednotlivých poschodí a pritom to bude pôsobiť ako krásny celok.

Štvorhranné svietniky

Minimalistickým trendom sú aktuálne štvorhranné svietniky, ktorých vnútro viete vyplniť imelom, eukalyptom, ihličím a ďalšími prírodninami.

Recyklujeme

Možno niekde na povale, v garáži, či v pivnici na vás čaká starý okenný rám, prázdna nevyužitá debnička alebo nepoužiteľné sane. Čo tak využiť tieto veci na predvianočnú výzdobu. A rám sa zmení na živý obraz, debnička na poličku a sane poslúžia ako skvelý stojan.

Zdroj foto: pinterest

Ak už začínate uvažovať nad vianočnými darčekmi, skúste eshop Akčné ženy.

Štítky