Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Júlové knižné novinky, ktoré by ste si nemali nechať ujsť

Zdieľať

Tak, ako leto prináša horúce dni, aj my vám prinášame v spolupráci s vydavateľstvom Grada horúce novinky. V júli sa budete môcť tešiť na vášnivý román, psychologickú tému – emocionálna nezrelosť, tému osobného rozvoja – neverbálna komunikácia a reč tela a novinka pribudne aj v radoch detskej literatúry. Pozrite si júlové knižné novinky. 

Keď detstvo bolí 

Psychologička Lindsay C. Gibson po rokoch vzdelávania, výskumoch a práce s pacientmi napísala túto výnimočnú knihu o tom, ako emocionálne nezrelí rodičia ovplyvňujú mnohými spôsobmi životy svojich dospelých detí. Hlavnou témou knihy Keď detstvo bolí je emocionálna nezrelosť. Táto téma nie je až tak rozšírená, ale je potrebné o nej hovoriť. Prežiť detstvo, počas ktorého nie sú naplnené emocionálne potreby, má rôzne dopady na ďalšie etapy v živote. Má to vplyv na sebavedomie, nájdenie si svojho miesta v živote, životného partnera, ale aj pri rôznych životných rozhodnutiach. V knihe nechýbajú osobné príbehy, ktoré sú nielen príkladom, ale aj dôkazom, že téma vzťahov a pocitov je nevyčerpateľnou studnicou, stále je o čom hovoriť. Nechýba ani pohľad na druhú stranu mince – ako z toho von, ako si vyliečiť rany po takto prežitom detstve. Aj keď je kniha písaná odborníčkou, jazyk je zrozumiteľný a zreteľný aj pre laika. Kniha vychádza 6. júla. 

kniha keď detstvo bolí

Splnené prianie 

V kategórii detská literatúra je júlovou novinkou Splnené prianie. Charlie je jedenásťročné dievča, ktoré od štvrtej triedy deň čo deň vyslovuje rovnaké tajné prianie. Po tom, čo odíde od rodičov na vidiek k svojej tete, ktorú takmer vôbec nepozná, zdá sa, že jej prianie sa sotva niekedy splní. Zmení sa to, keď stretne vychudnutého túlavého psíka, ktorý si okamžite získa jej srdce. Charlie okrem vysnívaného psíka nakoniec získa aj toho najúžasnejšieho kamaráta, a predovšetkým nový domov a milujúcu rodinu. Kniha je určená pre deti od 9 rokov a vychádza 8. júla. 

kniha splnené prianie

Tajná reč tela 

Častokrát reč tela je silnejšia ako slová. Gestá dokážu veľa prezradiť. Ak sa viete zorientovať v neverbálnej komunikácii, dokážete odhaliť skutočné aj skryté zámery druhých ľudí. Bývalý agent FBI a odborník na neverbálnu komunikáciu Joe Navarro sa v knihe Tajná reč tela venuje ľudskému správaniu. Praktická príručka je rozdelená do jednotlivých kapitol – rozdelených podľa jednotlivých častí ľudského tela – od hlavy až po chodidlá, vďaka ktorým odhalíte skryté významy tajnej reči tela. V knihe sa napríklad dozviete Prečo sa ľudia dotýkajú krku, keď sa dozvedia nepríjemnú novinu? Čo znamená, keď sa ženy pri telefonovaní hrajú s vlasmi? Prečo ľudia doširoka otvárajú oči, keď vidia niekoho, koho majú radi? Nájdete tu vysvetlených viac ako štyristo vedomých a nevedomých prejavov reči tela. Kniha vychádza 13. júla.  

Raz za život 

Troška vášne nezaškodí… Šteklivý román Raz za život je o vášnivej noci, ktorá mala ostať len spomienkou. Let z Londýna do New Yorku sa neplánovane stal iskrivým dobrodružstvom na jednu noc. Po 12 mesiacoch sa on a ona stretnú, ale za iných okolností a na inom mieste. On je zrazu jej šéfom a ich stretnutie po takej dobe je zvláštne a iné, lebo jej sa za ten čas zmenil život, povinnosti a záväzky. Premení sa jedna vášnivá noc po takom dlhom čase na niečo viac? Dozviete sa v románe od T.L. Swan, ktorý vychádza 18. júla.   

kniha raz za život