Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Mladá slovenská speváčka LIIA predstavila skladbu, v ktorej spieva o samote, neistote a hľadaní vlastnej identity

Zdieľať

Na slovenskú hudobnú scénu prichádza 18-ročná speváčka LIIA so svojim debutovým singlom “Lost you to find myself” (Stratila som ťa, aby som našla samu seba). V skladbe spieva o problémoch, ktorým čelí dospievajúca generácia mladých ľudí. Pri príprave videoklipu sa podieľal známy choreograf Laci Strike aj s tanečníkmi zo Street Dance Academy. Nový singel si budete môcť vypočuť na všetkých streamovacích platformách: Spotify, Apple Music, Tidal, YouTube Music, Deezer, iTunes a Amazon Music. 

Výsledok trojročnej práce

Talentovaná slovenská speváčka LIIA začala s hudobnou tvorbou už v 15-tich rokoch, keď vznikli jej prvé piesne v anglickom jazyku. Výsledkom trojročnej práce a odhodlania je nový singel Lost you to find myself, v ktorom sa LIIA vnára do vlastnej duše a skúma pocity neistoty a samoty, ktoré sú sprevádzané hľadaním vlastnej identity. Pesničku som zložila počas môjho ťažšieho obdobia v zime, keď som sa hľadala a bola som trochu stratená v mojich záujmoch, vzťahoch a v škole. Skladanie tejto pesničky mi pomohlo si veľa vecí uvedomiť, medzi iným aj to, že je úplne v poriadku, keď presne nevieme, kto sme a čo chceme so svojim životom robiť.

LIIA

Odkaz na pieseň nájdete tu.

Pieseň paradoxne nie je o láske

Táto pieseň paradoxne nie je o láske, ale o tom, že často musíme pustiť naše staré ja, aby sme sa mohli niekam posunúť a mohli osobnostne rásť,” vysvetľuje LIIA. Náročné témy, s ktorými sa identifikujú mnohí dospievajúci ľudia, odľahčuje chytľavé hudobné aranžmá, aby sa skladba príjemne počúvala a vynikla jej hlavná myšlienka. Podmanivú atmosféru videoklipu umocňuje prostredie divadla v Malackách a tanečná choreografia SDA Crew pod vedením choreografa Laciho Strika. Touto piesňou aj videoklipom chcem mladých ľudí posmeliť, aby prijali samých seba a nevnímali tlak sociálnych sietí a nejaké predpísané normy, ktoré v nás často vyvolávajú pocity úzkosti z toho, že nie sme dosť dobrí. Hlavným cieľom tejto piesne je, aby sme sa po jej vypočutí cítili o čosi slobodnejšie a šťastnejšie vo vlastnom tele. Aspoň na tých tri a pol minút si možno povieme, kašlem na ostatných, budem taký/á, aký/á som, lebo vtedy som skutočne šťastný/á,” približuje LIIA.  

LIIA

Jedine, keď sme sami so sebou, dokážeme spoznať naše skutočné ja

Natáčanie videoklipu sa realizovalo v malackom divadle a v Content factory počas dvoch natáčacích dní. Na režisérsku stoličku si sadol Lukáš Jurečko z Havoc Agency a produkcia bola pod taktovkou Mária Dočekala a.k.a Subtension. Postprodukcia videoklipu kládla dôraz na unikátnu farebnú a kompozičnú štylizáciu, ktorá necháva vyniknúť autorku a speváčku LIIU a podprahovo komunikuje aj hlavné posolstvo piesne. “Samoty sa ľudia zväčša boja, no treba si uvedomiť, že jedine, keď sme sami so sebou, dokážeme spoznať naše skutočné ja. Aj preto sa v klipe objavuje viacero verzií LIII, pričom každá reprezentuje niečo iné a tanečníci ju sťahujú do takzvanej komunitnej normy. Nakoniec sa všetky LIIE zjednotia a zostane jedna skutočná a autentická LIIA”. Skladba je dostupná na všetkých streamovacích platformách Spotify, Apple Music, Tidal, YouTube Music, Deezer, iTunes a Amazon Music a klip bude dostupný na YouTube.