Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Keď sa krása stretne s vedou a výskumom

Zdieľať

Ak veda a výskum ide v ruka v ruke s krásou, vznikajú kozmetické produkty v najvyšších štandardoch kvality aj účinnosti. Tak je to aj v spoločnosti Mary Kay, ktorá využíva najnovšie vedecké poznatky a inovácie v procese výroby. Tu je dôkaz.   

Popredný inovátor kvality produktov

Sme veľmi hrdí, že spoločnosť Mary Kay má svoje vlastné výskumné a vývojové centrum. Investuje a zrealizuje viac ako pol milióna testov nových produktov a zložiek ročne. Dôkazom úsilia uvádzať na trh nové, skutočne účinné produkty je fakt, že Mary Kay je držiteľom už viac ako 1600 patentov.

V kozmetickom priemysle a v oblasti priameho predaja tak obhajuje status popredného inovátora kvality produktov. Tím vedcov a výskumníkov vedený doktorkou Lucy Gildea, výkonnou riaditeľkou pre vedu a výskum, tvorí neoddeliteľnú súčasť svetovej vedeckej komunity pre investigatívnu dermatológiu.

Pravidelne sa zúčastňujú na vedeckých konferenciách, kde prezentujú výsledky svojej práce a samozrejme v oblasti inovácií spolupracujú s dermatologickými odborníkmi. Výsledkom takejto spolupráce je aj nový rad Clinical Solutions®, s ktorým Mary Kay vstupuje do oblasti dermokozmetiky.

mary kay

Nový rad – nové možnosti

Dermokozmetická kolekcia obsahuje Mary Kay Clinical Solutions® Retinol 0.5 sérum a Mary Kay Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko.

Retinolové sérum obsahuje čistý a účinný retinol v klinicky overenej 0,5 % koncentrácii. Retinol je derivát vitamínu A, ktorý ľudské telo prirodzene získava z potravín a je významný pre zdravý vývoj buniek. Lokálna aplikácia retinolu prostredníctvom pleťového séra pomáha vylepšiť štrukturálnu integritu pleti tým, že podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu a elastínu čím zlepšuje obnovu kožných buniek.

Sérum určené na večerné použitie pomáha docieliť zmiernenie hlbokých vrások, stiahnutie rozšírených pórov, redukciu pigmentových škvŕn a celkové zjednotenie tónu pleti. Pôsobí aj ako prevencia vzniku vonkajších známok starnutia pleti, ktoré sú výsledkom prirodzeného procesu obnovy buniek, preto je vhodný takmer pre všetky vekové kategórie.

Aplikácia intenzívnej koncentrácie retinolu je spojená s procesom retinizácie pleti, ktorý je rovnako výsledkom štúdií odborného tímu Mary Kay a dermatológov. Ide o obdobie, kedy si pleť postupným zvyšovaním aplikácie retinolu zvyká na účinnosť prípravku. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je Clinical Solutions® Upokojujúce a obnovujúce mlieko. Obsahuje rastlinné oleje, ktoré pleti dodajú účinnú dávku bohatých mastných kyselín a spoločne s glycerínom a trstinovým skvalánom pomáhajú zabrániť strate hydratácie.

V procese retinizácie je hydratácia kľúčová, pretože pleť môže byť dočasne citlivejšia a suchšia. Zaradením séra a upokojujúceho mlieka z Clinical Solutions® Kolekcie doprajete pleti preventívnu dávku prospešných a účinných zložiek, ktoré sa postarajú o dlhodobý a prirodzene mladý vzhľad.