Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Koberec ako netradičná vyučovacia pomôcka

Zdieľať

V posledných rokoch nastal “boom” nových vyučovacích metód a praktík. Cieľom týchto nových metód je zaradenie najrôznejších predmetov do výuky. Je to z dôvodu, že mnohé deti majú problém s pozornosťou. Ak sú však do výuky zaradené interaktívne predmety, učenie sa stáva omnoho zaujímavejším.

 

Deti sa neučia len v škole, učia sa predovšetkým doma. Vnímajú a pozorujú svoje okolie. Nevedome sa učia množstvo nových informácií. Aj vy môžete prispieť k tomu, že sa vaše deti naučia niečo nové a bude ich to pritom baviť.

 

Nepotrebuje kupovať nijaké drahé didaktické pomôcky, stačiť vám bude koberec. Ako môžete koberec využiť?

Zmena miesta učenia sa

Po celom dni sedenia na stoličke v škole je pochopiteľné, že nie každé dieťa sa dokáže plne sústrediť na domáce úlohy, ak má opäť niekoľko hodín sedieť na stoličke, tentokrát doma. Výhodou kusových kobercov je, že ich viete kdekoľvek presunúť. Ak práve svieti slnko v obývačke, zoberte mäkkučný Shaggy koberec. Shaggy koberce sú ideálne na učenie, pretože dieťa na nich vydrží sedieť skutočne dlho.

 

Niektoré triedy v školách majú na zemi koberec, ktorý je súčasťou bežnej výučby. Je to práve preto, aby si deti na chvíľu sadli aj na zem. Vedie to k zvýšeniu produktivity a pozornosti.

Farebné a veselé detské koberce

Detské koberce môžu mať oveľa dôležitejšiu úlohu než len zakrytie podlahy. Uvedieme niekoľko príkladov:

  • koberec, na ktorom sa nachádza množstvo nejakých vecí, môže slúžiť na učenie sa počítania (kvety, bodky)
  • koberec so zvieratami alebo s potrebami do domácnosti môže slúžiť na precvičovanie anglických alebo iných cudzojazyčných slovíčok
  • koberec s motívom cesty učí deti, kto má na ulici prednosť a ukazuje im ako funguje cestná premávka

 

Koberce teda môžu skutočne slúžiť aj ako pomôcka pri učení. Ak vaše dieťa nevie udržať pozornosť, skúste mu zmeniť miesto učenie. Ak chcete svoje malé deti, naučiť niečo nové hravou formou, použite veselý detský koberec.

 

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Štítky