Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Prírodný kameň: Prvok, ktorý dodá vašej obývačke eleganciu a štýl

Zdieľať

Ak chcete vo svojej obývačke vytvoriť eleganciu a osobitosť, obklad stien je dobré riešenie. Prečo ale zaťažovať priestor umelými atrapami, ak vám priestor obývacej izby môže vkusne a elegantne rozžiariť prírodný kameň?

Obývacia izba predstavuje strategický priestor, pretože je intímny a zároveň spoločenský a v mnohých ohľadoch udáva tón celému domu. To znamená, že výber obkladu stien v tejto časti domu by ste mali starostlivo zvážiť. Skôr či neskôr sa stanú kulisou rodinného života a vzácnych chvíľ či spomienok.

Steny z prírodného kameňa dokážu premeniť priestor vašej milovanej modernej obývačky na štýlový a príjemný, pričom tento úžasný materiál vám ponúka aj množstvo praktických výhod.

Prečo je prírodný kameň skvelým riešením pre obývaciu izbu

Obývacia izba je prvkom nášho života, ktorý zdieľame s priateľmi a hosťami. Ide o miesto, kde sa prejavuje náš vkus a štýl, a preto je to miestnosť v dome, kde často investujeme trochu viac do vytvárania príjemného prostredia. Zatiaľ čo nábytok a doplnky hovoria nahlas o našom vkuse a preferenciách, nemali by sme zabúdať na vplyv, ktorý môžu mať aj steny, najmä pokiaľ ide o ich farbu a štruktúru.

Všestranným riešením je prírodný kameň, ktorý funguje rovnako dobre vo veľkých aj malých miestnostiach, na stenách alebo ako moderný obklad okolo krbu pokiaľ dodržíte niekoľko základných zásad.

Okrem estetiky majú obývacie steny z prírodného kameňa množstvo ďalších výhod, vrátane ich schopnosti ohraničiť prostredie, vytvoriť v tejto spoločnej a spoločenskej časti domova pocit niečoho zvláštneho a príjemného.

Pomôže vám so správnym a krásnym zariadením priestoru

Veľká, vzdušná obývačka vnáša sviežosť do celého domova. Často zahŕňa rôzne zóny určené na podporu socializácie a relaxácie, pričom každá má svoje vlastné ohnisko. Môže to byť pohovka, kde sa rozprávate s priateľmi a rodinou, alebo spomínaný krb lemovaný kreslami pre útulný kútik na čítanie.

Obloženie časti steny kameňom pomáha vymedziť tieto oblasti elegantným a diskrétnym spôsobom pri zachovaní celkovej harmónie, namiesto rozbitia priestoru čiastočnými stenami alebo deliacimi prvkami.

Ďalšie nápady zahŕňajú orámovanie televízora nádhernou kamennou stenou, použitie rovnakého kameňa na podlahu aj steny na vytvorenie kontinuity farieb alebo výberu výraznej textúry na jednej stene a vytvorenie jej prvku. Materiál s takýmito vlastnosťami a schopnosťami je však potrebné vyberať u overeného dodávateľa, ktorým je každé dobré kamenárstvo vo vašom okolí.

Všestrannosť a krása prírodného kameňa je len jednou z výhod výberu prírodného kameňa na steny obývacej izby. Obklad bude aj nadčasový, vydrží a nebudete sa musieť oň nijako špeciálne starať.

Zdroj obrázka:Pinkystock/Shutterstock.com

Štítky