Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Mária Dizdarević: Najviac ma teší, ak sa moje klientky spoznajú v zrkadle a nalíčené vyzerajú ako „vylepšená verzia“ samej seba

Zdieľať

Spoznali sme sa počas kurzu fotografovania. Milá, príjemná, usmiata žena stála vedľa mňa a snažila sa získať z kurzu čo najviac informácií. Kvôli svojej práci vizážistky chcela vedieť, ako správne fotiť, aby vedela svoju prácu aj pekne odprezentovať. Odvtedy som si dala follow na jej instagramový profil a sledovala jej prácu, úspechy a zážitky. Toto je moja skúsenosť s vizážistkou Máriou Dizdarević. Oslovila som ju pre prvý tohtoročný rozhovor, pretože sa aktuálne veľa hovorí o podobách krásy. O kráse ženskej, autentickej, prirodzenej. Mňa zaujímalo, ako to vníma človek, ktorý svojím spôsobom skrášľuje druhých, ako krásu vníma a pravdupovediac, chcela som troška nahliadnuť do tohto „beauty“ sveta. Podarilo sa? Prečítajte si v rozhovore s vizážistkou Máriou Dizdarević.

Lákala ťa vždy kariéra vizážistky? Bola si tým malým dievčatkom, ktorá si od maminy požičiavala rúž? 🙂

Kariéra vizážistky ma začala lákať počas môjho 9-ročného pôsobenia v lokálnej televízii. Moja pozícia bola produkčná a práve tam boli moje začiatky. Líčila som moderátorky do živého vysielania. Úplne ma však oslobodila až materská, mala som dostatok času na sebarealizáciu a podporu od rodiny, takže som sa pustila do tejto krásnej kariéry a absolvovala niekoľko školení v Prahe a Bratislave. Moja mamka mi vždy svoj rúž ochotne požičala, tak ako ja teraz mojim dvom dcéram 😄.

Si profesionálna vizážistka. Na aké príležitosti pripravuješ svoje klientky?

Svoje klientky pripravujem na svadby, rodinné, biznis alebo beauty fotenia, večierky. Ak boli plesy, tak aj tam a na stužkové takisto. Zúčastňujem sa na foteniach pre modelingové agentúry, na natáčaniach spotov, relácií a podobne. Je to môj život, milujem to 😊.

Ktoré z typov líčení ťa najviac baví (slávnostné, business, svadobné, na profi foto, ….)

Baví ma každé jedno líčenie bez rozdielu. Milujem ten pocit tvoriť. Je to pre mňa relax, naplnenie a vášeň zároveň.

Minulý rok si bola súčasťou Bratislava Fashion Live. Aký to bol pre teba zážitok?

Bratislava Fashion Live bol môj splnený sen 😊. Ak som v minulosti mala zapnutý televízor, tak v ňom šli jedine fashion programy. Fascinovali ma backstage zábery a vždy som si priala byť súčasťou takéhoto projektu. A splnilo sa mi to 😊.

Po „ére dokonalosti a filtrov“ sa postupne ozýva hlas a do popredia sa dostáva prirodzená krása, autenticita. Ako to ty vnímaš? Ako môže žena podľa teba podčiarknuť tú svoju prirodzenú krásu?

Áno, ja som jednoznačne za prirodzenú krásu a nestotožňujem sa s používaním filtrov a aplikácií, ktoré vytvárajú dokonalý efekt. Myslím si, že používaním týchto aplikácií ľudia vytvárajú ilúziu dokonalosti, pritom realita býva úplne iná.

Najviac ma teší, ak sa moje klientky spoznajú v zrkadle a nalíčené vyzerajú ako „vylepšená verzia“ samej seba.

Ak chce žena podčiarknuť make-upom svoju krásu, tak si myslím, že k tomu patrí upravené obočie, maskara, rúž, korektor pod oči a líčka, ktoré vedia za 5 minút vyčarovať veľmi príjemný look.

Máš aj tzv. profesionálnu deformáciu? Ideš po meste a všímaš si, komu by sa hodili iné očné tiene, iný rúž a podobne?

Som si istá, že každá vizážistka si všíma ženy naokolo. Ale musím povedať, že v dnešnej dobe na uliciach vidieť ženy, ktoré sa o seba starajú a vedia, ako sa upraviť.

Ako to vnímaš ty? Aké najčastejšie chyby páchame na svojej pleti my ženy?

Stále sa stretávam s tým, že ženy nevedia, ako sa správne starať o pleť. Je dôležité si každé ráno najprv umyť tvár a vyčistiť odličovacím mliekom alebo olejom. Večerná rutina odličovania je známa každému, ale chcem zdôrazniť, že micelárna voda nie je najvhodnejší pomocník na každodenné odličovanie. Veľmi dôležité pri výbere dekoratívnej kozmetiky je myslieť na to, aký sme farebný typ. Nesprávny odtieň make-upu, bronzeru, líčok, prípadne odtieň rúžu vie narobiť taktiež šarapatu na tvári.

Máš nejaké obľúbené produkty, ktoré sa ti osvedčili a odporučila by si ich aj našim čitateľkám?

Čo sa týka starostlivosti o pleť, tak hydratačný krém Weleda light je úplne super a používa ho aj mnoho make-up artistov. Pleť je po ňom krásne „napitá“ počas celého dňa. Obočie je základom tváre, takže na to by som dbala, aby bolo upravené. Momentálne sú mojimi obľúbenými Nyx fixy na obočie. Milujem mať narúžované pery alebo pery, na ktorých je lesk. Tu by som spomenula lesk na zväčšenie objemu pier Dior Maximizer lip, prípadne mám rada aj matné rúže od značky MAC.

Určite sleduješ trendy. Prinesie rok 2022 niečo výnimočné v líčení?

Trendy tohto roka ma pravdupovediac veľmi potešili. Minimum make-upu, korektoru, žiarivá pleť, lesklé líčka, jemné glitre na očných viečkach, prípadne pastelové alebo matné farby. Grafické linky a linky v neónových farbách ostávajú tento rok v kurze. Najviac ma však prekvapili pery. Po matných perách prichádza lesk a kontúrka o niekoľko odtieňov tmavšia ako rúž sú opäť in. Takže hit 90tych rokov je späť.

Na čo sa osobne ty v tomto roku najviac tešíš?

Okrem svadobnej sezóny, ktorá je najproduktívnejšia za posledné 2 roky pre ľudí pracujúcich v tomto odvetví, sa najviac teším, že spoznám veľa nových ľudí, naučím sa nové veci a budem sa venovať tomu, čo mi robí veľkú radosť v živote.

Štítky