Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Je vaším snom luxusná spálňa? S týmito trikmi si ju vytvoríte

Zdieľať

Trávime v nej tretinu dňa. To je dostatočný dôvod na to, aby sme si v nej dopriali zaslúžený oddych a luxus. Ako ho však dosiahnuť? Základ je, aby sme štýl spálne prispôsobili našej osobnosti. Luxusne môže vyzerať spálňa v boho štýle, ale aj u ľudí, ktorí majú radi klasický viktoriánsky štýl. Aj vaším snom je luxusná spálňa? Poradíme vám základné triky, ako si ju krok za krokom zariadiť. 

Zamerajte sa na plochu a pôdorys

spálňa

Ak má vaša spálňa menšie rozmery, nesnažte sa do tejto plochy vtesnať všetko – posteľ, šatník, nočné stolíky, osvetlenie, čelo postele a podobne, ale prispôsobte sa ploche. Spálňu sa vám podarí osviežiť aj tým, že sa trocha pohráte s pôdorysom. Niekedy z presunu postele alebo nábytku na inú stenu môže vzniknúť veľmi príjemná zmena. Takisto pouvažujte o nábytku, ktorý nevyužívate, presuňte ho na iné miesto alebo do úplne inej miestnosti.

Farba v priestore

spálňa

Najjednoduchší spôsob, ako zmeniť vzhľad spálne je premaľovať ju. Osloboďte sa od klasickej bielej, ktorá vytvára dojem tzv. nemocničnej atmosféry. Moderné luxusné spálne vytvárajú elegantný dojem vďaka neutrálnym a pokojným farbám. Zvoľte si farbu, ktorú považujete za relaxačnú. Pri malých spálňach využite trik dizajnérov a stovky hotelových zariadení. Použite tapetu na strop, keďže v malej spálni nie je priestor na vizuálnu zmenu stien (opticky by sa izba len zmenšila). Tapetou dodáte nielen farbu, ale aj štruktúru miestnosti.

Stredobod pozornosti – posteľ

Po vyriešení priestoru a jeho farby sa sústreďte na hlavný bod spálne, a to posteľ. Ak ju máte čalunenú, môžete skúsiť zmenu čalúnenia – oblečte svoju posteľ do novej tkaniny. Táto zmena sa možno zdá ako maličkosť, ale môže priniesť veľkú zmenu. Dodajte vašej posteli luxusný vzhľad dodaním čela postele, pridaním prikrývky na posteľ a nezabúdajte na posteľnú bielizeň. Materiál posteľnej bielizne môže povýšiť vašu spálňu na elegantnejší vzhľad. Doprajte si spánok v materiáli tencel, modal, hodváb alebo egyptská bavlna a rozdiel si všimnete hneď prvú noc.

Doplnky sú dôležité

Celkový vzhľad doplnia vhodne zvolené doplnky. Najpoužívanejšími doplnkami v spálni sú vankúše. Predstavte si hotelovú izbu, do ktorej vkročíte a na posteli vás čaká niekoľko vankúšov. Tento vzhľad je zámerný. Vankúše sú esteticky príjemné a zároveň sú funkčným doplnkom pri spánku, preto platí, ak chcete vytvoriť luxusný vzhľad spálne, čím viac vankúšov, tým lepšie. Pokojne sa vyhrajte s farbami, textúrami aj veľkosťami. Ďalšie detaily, ktoré zo spálne môžu vytvoriť luxusný priestor sú nočné lampy a vhodné osvetlenie, ale aj pridaním umeleckých diel a zelene alebo kvetmi vo váze povýšite jednoduchý priestor na elegantnú a príjemnú miestnosť.

Tak, ako sa dá luxusná spálňa vytvoriť so starožitnými doplnkami (pokiaľ máte blízko k rustikálnemu štýlu), takisto sa dá vytvoriť luxus a elegancia v priestore modernom či minimalistickom. V každom prípade, držte sa svojej predstavy, svojej osobnosti, svojho štýlu. Vy sa vo svojej spálni potrebujete cítiť dobre a príjemne, aby ste si v nej mohli oddýchnuť. Tvoríte ju pre seba a svoje potreby, na to prihliadajte.

Zdroj: stylemepretty.com, dreamcloudsleep.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť