Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Učarovala im macramé technika. Vďaka nej vyrábajú bytové aj módne doplnky

Zdieľať

Macramé je stará špeciálna technika viazania šnúr. Kombináciou uzlov vznikajú rôzne ornamenty. Takýmto spôsobom sa dajú vyrobiť nástenné dekorácie, bytové doplnky, kľúčenky, náušnice, či módne doplnky. Macramé doplnky obľubujú nadšenci tzv. boho štýlu alebo prírodného štýlu. Ak patríte k nim, inšpirujte sa vybranými profilmi, ktoré sa vyznačujú tvorbou macramé výrobkov.

@macrame_slovakia

Široké portfólio produktov, ktoré na svojom profile predstavuje Zuzana, sa dá zatriediť do rôznych kategórií. Macramé technikou vyrába vankúše, závesné držiaky na kvety, podšálky, nástenné dekorácie, ale aj kabelky, kľúčenky či doplnky pre deti aj domácich miláčikov. Veru, je čo obdivovať. Nechýbajú doplnky v neutrálnych ani vo farebných kombináciách. Napríklad, ako tieto kľúčenky.

@macrame_sk

Za týmto profilom stojí Petra Ridzon. Na profile nás zaujali malé aj veľké nástenné macramé dekorácie. Nechýba závesná dekorácia v tvare listov, ale aj s vianočnou tematikou – v tvare vianočnej hviezdy. Na svoje si prídu aj dámy milujúce módne doplnky – kabelky sieťovky vyrobené práve touto technikou. Je pekné, ak sa tvorca podelí so svojou tvorbou a prostredníctvom videa ukáže, ako na to. Vďaka Petre sa môžete podľa nasledujúceho videa naučiť, ako si vďaka macramé technike dokážete vyrobiť záložku do knihy. Vyskúšate to aj vy?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @petraridzon (@macrame_sk)

@zdoba.sk

Doplnky do detskej izby, krásne kabelky do ruky, ale aj funkčné doplnky do domácnosti. Vďaka niektorým príspevkom môžete vidieť detailné uzly, ktoré spolu vytvárajú nádherný celok. Nás zaujala kombinácia väčšieho a menšieho koberca a dokonca aj samotný popis k tomu od tvorkyne: „Koberčeky vznikli spoločne ako jedno dielo na objednávku.
Vďaka tejto výrobe som našla v sebe trpezlivosť, ktorú som si ani nemyslela, že mám. No vyplatila sa a výsledok stojí za to.“ A my môžeme len súhlasiť, ozaj krásne dielo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Macrame a iné peknosti (@zdoba.sk)

@dopletena

Tento profil by sa dal nazvať aj ako raj boho dekorácií. Jeho autorka Tina vyrába všelijaké dekorácie a bytové doplnky, na ktorých je vidieť, že pracuje s rôznymi druhmi uzlov. Niektoré z nich si môžete detailne pozrieť aj vo výbere s názvom Uzlovanie. Pre milovníka boho štýlu by bolo náročné asi vybrať jeden top výrobok. My sme do výberu zaradili toto nádherné zrkadlo v boho štýle, do ktorého je isto radosť pozerať sa za každým, keď okolo neho prejdete.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dopletena macrame (@dopletena)

@macramelka_

Jarka má na svojom profile niekoľko úžasných makramé kúskov. A je to z každého rožka troška. Či už chystáte svadbu a potrebujete pre foto kútik makramé dekoráciu alebo zaujímavú dekoráciu v kombinácii s drevom, kabelku či dokonca šaty. Nás očarila možnosť – ako sa prostredníctvom macramé detailu dá doplniť a skrášliť obyčajné biele tričko. Utekajte pozrieť na profil, je tam kopec inšpirácií.

@dominnhandmade

Dominika dokáže macramé technikou vytvoriť krásne náušnice. Dlhšie, visiace, ale aj malé napichovacie v tvare uzlíkov. Z bytových doplnkov nechýbajú rôzne nádherné macramé závesné doplnky do interiéru, ale našli sme tu aj dokonalé úchyty na závesy, či macramé popruh na fotoaparát či kabelku. Dôkaz toho, že macramé technika je využiteľná rôzne.

@malystromtvori

Na tomto profile sme našli celú škálu závesných macramé dekorácií od výmyslu sveta. Klasické, ktoré vám napadnú, keď sa povie macramé, ale aj rôzne, priam až umelecké diela. Farby, vzory, štýly uzlov vytvárajú pestrú paletu macramé výrobkov. Tak, ako pri predchádzajúcich profiloch, aj v tomto nebolo jednoduché vybrať jeden top ukážkový. Avšak rozhodlo to, že výber by sme chceli zakončiť nasledujúcou myšlienkou. Pre všetkých spomínaných tvorcov je macramé istou srdcovkou, čo sa odzrkadľuje aj na ich práci. A my im prajeme, aby sa im takto s láskou darilo tvoriť naďalej.

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť