Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Máte doma starý opasok? Toto všetko si z neho môžete vyrobiť

Zdieľať

Aj keď niektoré veci sú už staré, neznamená to, že už z nich nemôžeme mať žiaden úžitok. Práve naopak, otvárajú sa nové možnosti, ako sa daná vec dá opätovne využiť. Ak vám v skrini leží starý nepoužívaný kožený opasok, dajte mu druhú šancu. Našli sme zopár skvelých nápadov, s ktorými môžete vyrobiť šikovné bytové doplnky a pomôcky v domácnosti zo starého koženého opasku. 

Starý opasok ako závesný systém

Zo starého opaska môžete vyrobiť dizajnový kúsok a zároveň vám môže poslúžiť ako závesný a úložný systém. Chýba vám polička do kúpeľne alebo predsiene? Vyrobte si ju za pomoci dreveného alebo zinkového podnosu, ktorý obmotáte starým opaskom. Druhým spôsobom je, že opasok si rozdelíte na niekoľko menších častí a tie poslúžia ako úchytky a držiaky na drevené dosky, ktoré stačí už len zavesiť na prázdnu stenu. Z obyčajného dreveného krúžku, ktorý by inak poslúžil napríklad na záves si môžete s pomocou starého nepoužívaného opaska vyrobiť závesný systém na uloženie vašej obľúbenej knihy, časopisu alebo dokumentov.

starý opasok

Pozrite si, ako sa dá využiť podnos 7x inak

Starý opasok ako drobný doplnok

Niekedy stačí maličkosť a veci naberú iný rozmer. Napríklad obyčajný látkový obrúsok hneď vynikne inak, keď ho preložíte s krúžkom, ktorý sa dá pripraviť zo starého opaska. Záclony a závesy v izbách budú vyzerať úplne inak, keď ich po stranách zachytíte držiakom z nepoužívaného opaska. Stačí skrátiť na požadovanú veľkosť a úchytka je hotová. Ak obmotáte tenším koženým opaskom obyčajnú sklenenú fľašu môže vzniknúť originálny lampáš.

starý opasok

Stačí prostredníctvom opasku obmotať vankúše, ktoré by ste radi už vymenili a zrazu máte nový originálny kúsok vo svojej obývačke. Nájde sa u vás veľa časopisov, ktoré vám zaberajú miesto na poličke? Obviažte ich dookola starým opaskom a môžete ich voľne postaviť, kde sa vám budú hodiť. Omotajte starým opaskom nepoužívanú plechovku alebo sklenenú fľašu a máte hotovú vázu, ktorá sa svojím vzhľadom bude hodiť do rustikálne alebo industriálne zariadeného interiéru.

Opasok s úžitkovou funkciou

Nápadov, ako využiť starý opasok je nekonečne veľa. Z tých, ktoré okrem dekoratívneho charakteru majú aj úžitkový charakter, sme vybrali nasledovné. Ak viete šiť, môžete si vyrobiť vlastnoručne vyrobenú tašku (nielen na nákup). Z viacerých starých opaskov sa dá vyskladať rohožka. Ak by ste potrebovali taburet, nemusíte hneď kupovať nový. Postačí vám stabilný podstavec, staré magazíny, jeden vankúš a samozrejme staré opasky. Pozrite sa na obrázok, aký nevšedný a zaujímavý taburet môže s pomocou starého opaska vzniknúť.

starý opasok_využitie

Ktorý nápad vás zaujal najviac? Nechajte nám komentár. 

Foto: pinterest.com