Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Podnos nie je len na servírovanie. Využite ho 7x inak

Zdieľať

Podnos zvyčajne používame v kuchyni alebo v jedálni, najmä pri stolovaní. Nemusí to byť však len pomôcka, ktorá nám poslúži na riad a poháre. Má ďaleko širšie použitie. Pozrite sa, aké.  

Podnos sa dá využiť ako dekoračný prvok v interiéri, ale aj ako praktický, funkčný a zjednocujúci prvok v rôznych miestnostiach. Je veľmi univerzálny a využiť ho viete takmer všade.

Podnos ako dekoračný prvok

podnos ako dekoračný prvokAko dekoračný prvok môže podnos vyniknúť, keď ho oprieme o stenu, prípadne zavesíme na stenu. Nielen, že vyplní prázdny priestor, ale vznikne nám aj originálna nástenná dekorácia. Viac ďalších tipov, ako dekorovať prázdnu stenu v interiéri nájdete tu

Univerzálny podnos do každej miestnosti

podnos v obývačkeVymeňte riad a poháre za vázu s kvetmi a sviečku alebo obľúbenú knihu a vďaka podnosu máte po ruke a na jednom mieste to, čo vám spríjemní váš útulný kútik alebo konferenčný stolík v obývačke. 

Jedáleň

Na jedálenskom stole môže spĺňať podnos nielen svoju funkciu pri stolovaní, ale aj ako zjednocujúci prvok na bytové a funkčné doplnky. Servítky, príbory, váza, podložky pod poháre – všetko pekne spolu na jednom mieste. Vďaka podnosu pôsobí všetko viac organizovane.  

Kuchyňa  

podnos v kuchyniV kuchyni si môžete pomocou podnosu usporiadať varešky, koreniny, bylinky. Podnos poslúži ako skvelý organizér a zároveň vďaka nemu sa kuchynské pomôcky a doplnky budú lepšie vynímať na kuchynskej linke.

Pracovňa

V pracovni môžete využiť podnos na usporiadanie drobností, ktoré pri práci pravidelne používate – diár, zápisník, perá a iné kancelárske pomôcky. Všetko, čo je potrebné bude na očiach a zároveň po ruke. Ak máte v pracovni koberce môžete ich zladiť s nimi.

Prečítajte si: Ako si vytvoriť harmonický priestor na home office

Predsieň

V predsieni sa dá využiť podnos opäť ako organizér, v ktorom nájdete kľúče a drobnosti, ktoré zvyknú byť často “kade-tade” a keď ich treba, tak ich nevieme nájsť. Podnos si môžete aj naaranžovať a vznikne vám príjemná dekorácia, ktorá vás v predsieni vždy pekne privíta pri vstupe domov.  

Kúpeľňa či kozmetický stolík

V kúpeľni môžete podnos použiť na kozmetické a hygienické potreby, čím minimalizujete chaos a neporiadok s týmito drobnosťami. Prípadne môžete kozmetické pomôcky doplniť kvetom a pekne tak zútulniť prázdne miesto v kúpeľni. Ak máte kozmetický stolík, na podnos si môžete dať svoje parfumy, šperky, náhrdelník alebo náramok, a už nebudete musieť hľadať, keď budete potrebovať nájsť rýchlo svoju obľúbenú vôňu alebo hodinku. Počká vás na podnose.  

Typy podnosov 

Vybrať si môžete z rôznych štýlov, veľkostí, tvarov a materiálov. Materiály, z akého sú podnosy v súčasnosti dostupné, sú rôzne. Od sklenených, drevených, prútených po kameninové, zinkové a podobne. Dokonca si s minimálnymi zručnosťami viete vyrobiť svojpomocne aj vlastný doma. Stačí kúsok dreva a nábytkové úchytky, prípadne starý opasok. Nás zaujali aj tieto zaujímavé tipy na tvorbu diy podnosu. 

Vyššie uvedenýmu tipmi rozhodne skrášlite svoju domácnosť a hostia budú očarení. Ale ak sa blíži termín návštevy a nestíhate dať celý byt do poriadku, využite upratovacie služby. Ak bývate v okolí Bratislavy, môžete sa obrátiť na upratovanie domácností Bratislava a Pezinok.

Využívate aj vy podnos na iné účely ako len na stolovanie? Napíšte nám.

Foto: pinterest.com. Článok bol vyhotovený v spolupráci s vaskomfort.sk a magickýobchod.sk