Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

9 tipov ako vyplniť prázdny priestor na stene

Zdieľať

Máte doma prázdnu stenu? Nevyužitý priestor? Neviete, čím ho oživiť? Dochádzajú vám nápady? Inšpirujte sa našimi tipmi a vyplňte prázdny priestor štýlovo aj funkčne.

#1 Všade samá zeleň

Máte radi rastliny? Tak potom je to jednoduché. Na voľnú stenu zaveste popínavú rastlinu, ktorá sa bude ťahať voľným priestorom.

Vyrobte si jednoduchú dekoráciu, na ktorú potrebujete len obyčajný konár a špagát. Na konár môžete zavesiť malé vázičky s kvetmi, listami či vetvičkami. Alebo len konár obmotajte svetelnou reťazou.

Zarámujte jednotlivé listy do rámčekov a rozvešajte po celej stene. Zbierka listov sa bude na nej pekne vynímať.

Pre milovníkov prírody máme ešte jeden skvelý tip, a to obraz z machu či sukulentov. Budete sa cítiť ako vonku v prírode.

#2 Spomienky na očiach

Najkrajšími obrazmi sú rodinné fotografie. Sú jedinečné, originálne, lebo dokumentujú zážitky a životné okamihy. Ak ich nemáte uložené vo fotoalbume, zarámujte a zaveste si ich na voľnú stenu. Vytvorte si tak svoju súkromnú galériu z rodinných fotiek.

Prečítajte si o 7 miestach v kuchyni, na ktoré by ste nemali zabudnúť.

#3 Pre milovníkov umenia

Tradičnou dekoráciou steny sú jednoznačne obrazy. Ak ste milovník umenia, tak určite je to tip pre vás. Kedysi v domácnostiach zdobili steny aj porcelánové taniere s ľudovými motívmi. Prípadne ak niečo zbierate, svoju zbierku si môžete zavesiť na voľnú stenu.

#4 Plagáty na stene

Veľmi obľúbeným spôsobom dekorovania stien sú plagáty. Ideálne, ak je to kombinácia rôznych veľkostí, viacerých ilustrácií doplnených krátkym textom či myšlienkou. V súčasnosti je trendom, ak koláž z plagátov prechádza zo steny na stenu. Vyplní tak nielen prázdnu stenu, ale aj roh.

Mohlo by vás zaujímať: Ako si vyzdobiť home office podľa vašej osobnosti pomocou obrazového umenia Desenio

#5 Prstom na mape

Dekorujte svoju prázdnu stenu mapou mesta, či krajiny, ktorú chcete navštíviť. Zaujímavou možnosťou sú stieracie mapy. Po navštívení daného miesta na mape, si ho len zotriete. Tak získate prehľad o miestach, ktoré ste už navštívili a ktoré sú vašou cieľovou destináciou. Mimochodom, pre cestovateľov zaujímavý vianočný darček, čo poviete?

#6 Rebrík ako funkčná dekorácia

V zmysle recyklácie a využitia starých vecí, skúste použiť starý rebrík. Oprite ho o stenu. Získate tak nielen peknú dekoráciu, ale aj funkčnú. Môžete na neho prevesiť deky alebo svetielka.

Prečítajte si, ako si skrášliť domov bez náročných investícií.

#7 Namontujte vešiaky či držiaky

Využite voľný priestor a na prázdnu stenu namontujte vešiaky alebo držiaky. Na ne si už môžete zavesiť čokoľvek, čo by dopĺňalo daný priestor. Napríklad plechovú ceduľku, závesný kvetináč, košík s drobnosťami a podobne.

#8 Macramé

Pre milovníkov boho štýlu nevynecháme visiacu dekoráciu tzv. macramé. Na internete nájdete rôzne návody, ako si ju môžete vyrobiť sami.

#9 Zrkadlo

Zrkadlo presvetľuje a opticky zväčšuje miestnosť, v ktorej sa nachádza. Je to štýlový doplnok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Pozor však na jeho umiestnenie, nepatrí na stenu oproti vchodovým dverám.

Foto: pinterest

Štítky
Predchádzajúci článok

Mohlo by sa vám páčiť