Načítava sa

Hľadané slovo alebo výraz

Zdieľať

Máte pocit, že neustále upratujete vašu domácnosť a aj tak v nej po čase zavládne chaos a neporiadok? Nepotrebujete byť minimalistom, aby ste sa vyhli neporiadku. Samozrejme, čím menej vecí, tým lepšie, ale my vám poradíme, ako premeniť chaos na usporiadanosť pomocou týchto chytrých tipov na organizáciu v domácnosti.

Využite rôzny účel

Každá vec má svoj účel. Avšak, kto povedal, že sa nedá využiť aj na niečo iné, než len na to, na čo je určená? Niekedy sa stačí troška inšpirovať alebo zapojiť štipku fantázie a kreativity a mnohé veci a pomôcky v domácnosti môžu byť využité na rôzne účely.

Napríklad, tyče na uteráky sa dajú využiť oveľa viac, než len na uteráky. Sú užitočné v kôlni na náradie, v kuchyni na zavesenie kuchynského riadu alebo v spálni, kde na ne zavesíte oblečenie.

organizácia domácnosti Stojany na koreniny môžu uchovávať malé predmety, ako napríklad laky na nechty. Háčiky na sprchovací záves sú ideálnym spôsobom, ako zavesiť šatky, kabelky alebo náhrdelníky. Formičky na muffiny sú skvelými organizérmi drobností, ktoré sa nachádzajú vo vašich zásuvkách.

Organizácia domácnosti Mohlo by vás zaujímať: Ako dosiahnuť útulný domov za pár minút

Magnetizujte

Prilepte magnety na zadnú stranu predmetov, akými sú napríklad toaletné či kozmetické potreby (niečo, čo používate denne a potrebujete to mať po ruke) a pripevníte ich zvisle na magnetické povrchy alebo prúžky (napríklad na magnetický držiak nožov). Nemáte použiteľný kovový povrch? Vyrobte si ho jednoducho prekrytím magnetickou farbou.

organizácia domácnostiUsporiadajte

Zabezpečte si organizéry do zásuviek a usporiadajte veci podľa kategórií. Používajte rôzne veľkosti poschodových políc a úložných riešení, ktoré môžete umiestniť pozdĺž iných políc alebo pod umývadlo. Každý priestor využite na maximum. Nenechajte tieto tajné miesta (pod posteľou, medzi chladničkou a stenou, nad skriňou) nevyužité, lebo aj tie poskytujú častokrát nevyužitý ďalší úložný priestor. Vnútro dverí skrine predstavuje skvelé miesto na pridanie závesného úložného priestoru.

Organizácia domácnosti TIP REDAKCIE: Pre viac inšpirácií a praktických tipov, ako dosiahnuť poriadok a organizáciu v domácnosti odporúčame sledovať Silviu a jej blog s názvom @minidiamondblog. My sme sa už inšpirovali viacerými tipmi a radami.

Zdroj: healthscopemag.com

Štítky

Mohlo by sa vám páčiť